ua en ru

Уряд до Вільнюсу може переглянути рішення про паузу в євроінтеграції, - П'ятницький

В українському уряді не виключають, що за ті кілька днів, які залишилися до саміту у Вільнюсі, рішення про паузу в євроінтеграції ще може бути переглянуте. Про це сказав урядовий уповноважений з питань європейської інтеграції Валерій П'ятницький, передає радіо "Свобода".

В українському уряді не виключають, що за ті кілька днів, які залишилися до саміту у Вільнюсі, рішення про паузу в євроінтеграції ще може бути переглянуте. Про це сказав урядовий уповноважений з питань європейської інтеграції Валерій П'ятницький, передає радіо "Свобода".

"Ми завжди сподіваємося до останнього моменту, що буде позитивний розвиток. І взагалі те, що між Україною та Європейським Cоюзом сьогодні набагато більше, ніж просто угода, тобто відносини розвиваються у багатьох сферах. І я думаю, що ми не можемо втратити те, що було напрацьовано за останні п'ять років, і ту ступінь довіри, взаєморозуміння. Тому я думаю, що навіть якщо це не буде підписано у Вільнюсі, то це питання найближчого часу для того, щоб оформити підписання угоди, над якою ми працювали стільки років", - зазначив П'ятницький.

У свою чергу президент Американо-української ділової ради Морган Вільямс зазначив: "Міжнародна бізнес-спільнота дуже розчарована рішенням, прийнятим на минулому тижні. Наскільки мені відомо, західні компанії вже перебували "на низькому старті", чекаючи підписання цієї угоди як сприятливою для розвитку бізнесу в Україні. І тому зараз ми в ситуації замішання. Ми сподіваємося, що все-таки може бути знайдений якийсь спільний фундамент, якесь загальне згоду. І, принаймні, що переговори, які досі велися, можуть продовжуватися, навіть якщо не відбудеться".

Зазначимо, керівник моніторингової місії Європейського парламенту в Україні, колишній Президент Польщі Олександр Квасьнєвський вважає, що Європейський Союз повинен надати Україні більш вигідну угоду, яка допоможе економіці країни.

"Європейський Союз повинен зрозуміти, що ця битва є набагато серйознішою, ніж питання європейського бюджету або наших можливостей. Це те, що повинно бути з західного боку, тобто підготовка пакету економічної допомоги, наприклад, скільки кредитів ми можемо надати і за яких умов", - сказав Квасьнєвський.

При цьому він додав, щоб протистояти шантажу з боку Росії на адресу України, ЄС повинен вживати більш конкретні кроки, зокрема, в економічній площині.

21 листопада Кабінет міністрів України припинив підготовку до підписання угоди про асоціацію з Євросоюзом, яке збиралися затвердити на вільнюському саміті "Східне партнерство" в кінці листопада. Також уряд розпорядився відновити активний діалог з Росією та іншими країнами Митного союзу і державами СНД щодо пожвавлення торговельно-економічних зв'язків з метою збереження і зміцнення спільними зусиллями економічного потенціалу. Представники Росії і ЄС звинуватили один одного в шантажі України з цього питання.

Через це країну охопили акції протесту. В неділю, 24 листопада, в Києві мітингували проти рішення уряду близько 100 тис. осіб.