Уряд Італії посилює програму економії країни
Поступившись вимогам інших країн єврозони, прем'єр-міністр Італії Сильвіо Берлусконі вніс зміни до програми по скороченню бюджетної заборгованості. У вівторок, уряд у Римі прийняв постанову про підвищення податку на додану вартість на один процентний пункт до 21 відсотка, повідомляє Deutsche Welle.
Крім того, в Італії зросте розмір прибуткового податку для найбільш заможних громадян, передає dpa. Жителі Італії, чий річний дохід перевищує 500 тисяч євро, відтепер повинні будуть вносити в державну скарбницю додатковий збір у розмірі трьох відсотків від заробленого, повідомив кабінет міністрів Італії після закінчення засідання 6 вересня.
Тим часом по всій країні проходять масові протести проти урядової програми економії. Від Туріну до Палермо 6 вересня на вулиці італійських міст вийшли десятки тисяч громадян, пише Reuters. Співробітники італійських компаній послідували заклику профспілок на 8 годин відмовитися від виконання службових обов'язків. Припинив роботу громадський транспорт, в аеропортах були скасовані десятки рейсів. У ряді міст відбулися сутички демонстрантів з поліцейськими. У Неаполі та Мілані учасники протестів закидали яйцями і петардами філії банків.
Найбільша в Італії федерація профспілок CGIL попередила, що масові протести і страйки продовжаться і після затвердження програми сенатом. "Вони хочуть змусити нас замовчати, але ми не здамося", - заявила глава CGIL Сузанна Камуссо.
Розмір державної заборгованості Італії становить 1,9 трильйона євро або приблизно 120 відсотків від валового внутрішнього продукту (ВВП), відзначає Reuters.