Через дев'ять місяців після того, як приватні інвестори втратили 75% інвестицій в грецькі облігації, уряд Греції за підтримки Німеччини, яка є найбільшим кредитором країни, планує викупити борги за ринковою ціною на рівні 25-27% від номіналу, передає "Росія 24".
Багато крупних хедж-фондів, що володіють облігаціями, встановили для себе мінімальний рівень для такої операції в 35% від номіналу, повідомляє New York Times.
Питання про негайне скорочення боргу країни без списання боргу зараз є пріоритетним. Переговори між кредиторами Греції з єврозони і Міжнародним валютним фондом по виділенню допомозі країні починаються сьогодні в Парижі.
У МВФ вже заявив, що кошти Греції виділятися більше не будуть, якщо експерти вважатимуть, що країна не зможе погасити свої борги в майбутньому. Для Німеччини, яка прагне зберегти МВФ як кредитора Греції, викуп боргів за низькою ціною є хорошим способом швидко понизити борговий тягар Греції, який зараз наближається до 200% ВВП.
"Це ефективне використання грошей кредиторів, і це сприятиме досягненню стійкості боргу для Греції", - сказала колишній інвестиційний банкір і незалежний консультант Міранда Ксафа.
Ідея викупу за ринковою ціною, а не за ціною із значною премією, на чому наполягають багато хедж-фондів, набирає підтримку. Але Греції все одно доведеться займати кошти для здійснення такої операції. При ціні в 25-27% від номіналу країна могла б скоротити борг на 40 млрд євро, витративши всього 10 млрд євро.
Незважаючи на те, що Греції ще належить отримати підтримку 67% інвесторів для реалізації такого плану, банкіри вважають шанси на реалізацію достатньо високими.
Окрім цього, крупні хедж-фонди, які наполягають на вищій ціні, купували облігації за ціною 15% від номіналу. Тому банки радять їм забути про гордість і отримати прибуток при продажі боргу за ціною 25% від номіналу.
Читайте також: Греція прийняла укази, направлені на досягнення бюджетних орієнтирів