Уряд Франції планує прискорити прийняття закону про введення кримінальної відповідальності за заперечення геноциду вірмен в Османській імперії в роки Першої світової війни. Про це повідомили сьогодні французькі ЗМІ, за відомостями яких, міністри мають намір вже до кінця січня внести дане питання до порядку одного із засідань Сенату, передає радіо "Свобода". Нижня палата французького парламенту, Національна асамблея, схвалила законопроект по геноциду 22 грудня.
Рішення законодавців викликало негативну реакцію в Анкарі. Турецька влада оголосила про відкликання свого посла з Парижа, а також про припинення військових та інших зв'язків з Францією.
Нагадаємо, в жовтні с. р. Президент Франції Ніколя Саркозі під час офіційного візиту до Вірменії закликав Туреччину визнати геноцид вірмен 1915 р. і повідомив про майбутнє прийняття відповідного закону.
"Геноцид вірмен - це історичний факт. Його колективне заперечення - це набагато гірше, ніж, якби його заперечував одна людина. Туреччина є великою країною, і якщо вона перегляне свою історію, подібно іншим великим країнам, це буде означати, що вона поважає себе ", - заявив Саркозі під час відвідин Музею геноциду вірмен разом з головою Вірменської Республіки Сержем Саргсяном.
Зазначимо, Франція формально визнала вбивства вірмен геноцидом в 2001 р. Ухвалений сьогодні закон передбачає покарання у вигляді великого штрафу або тюремного ув'язнення строком до 1 року - за заперечення того, що вбивства були геноцидом. Схожим чином у Франції карається заперечення Голокосту.
Крім Франції, ще понад 20 країн офіційно визнали події 1915 року геноцидом.
За вірменським даними, в 1915 р. в османській Туреччині було убито близько півтора мільйона вірмен. За версією Анкари, загинуло приблизно 300 тис. вірмен. Крім того, в результаті повстання вірмен проти Османської імперії при вторгненні російських військ у Східну Анатолію загинуло чимало турків.
Зазначимо, у Франції живе близько півмільйона вірмен, і їхні голоси можуть зіграти важливу роль на президентських виборах наступного року.
Вірменська влада привітала рішення Національних зборів Франції. Однак на рішення французького парламенту гнівно відреагував Азербайджан.