Партія регіонів (ПР) не підтримає законопроект позафракційного нардепа Анжеліки Лабунської через можливість звільнення ув'язнених по хворобі. Про це РБК-Україна повідомило джерело в ПР.
Партія регіонів (ПР) не підтримає законопроект позафракційного нардепа Анжеліки Лабунської через можливість звільнення ув'язнених по хворобі. Про це РБК-Україна повідомило джерело в ПР.
За словами джерела, ПР схиляється до підтримки законопроекту позафракційного нардепа Сергія Міщенко.
Нагадаємо, законопроект Лабунської дозволяє виїзд на лікування за кордон засуджених, що знаходилися в стаціонарі як мінімум 365 днів, лікування яких не призвело до одужання. Дозвіл на виїзд у кожному конкретному випадку дає суд на підставі представлення пенітенціарної служби. "Ухвалюючи рішення про лікування за кордоном особи, засудженої до позбавлення волі, суд зобов'язаний одночасно ухвалити рішення про звільнення цієї особи від покарання по хворобі", - говориться в законопроекті. Про те, що з цієї особи також має бути знята судимість, в документі не говориться.
Законопроект був підтриманий місією Кокса і Квасьнєвського, після чого про готовність голосувати за законопроект заявила опозиція.
Втім, згідно з висновком Головного науково-експертного управління ВР, ухвалення законопроекту Лабунської може призвести до масового виходу на свободу небезпечних і особливо небезпечних злочинців.
Як відомо, документ №3461 за авторством Лабунської підготовлений для того, щоб дати можливість екс-прем'єрові Юлії Тимошенко виїхати на лікування за кордон. За словами Лабунської, поданий нею законопроект є компромісним, проте потребує доопрацювання.
На думку нардепа з ПР Володимира Олійника (на фото ліворуч), підтримка документа сприятиме втечі від правосуддя. Нардеп посилається на досвід Польщі, де 600 із понад 1 тис. відправлених на лікування за кордон ув'язнених зараз знаходяться в розшуку.
Як заявив Олійник, схвалений моніторинговою місією Європарламенту закон не враховує ні тяжкості хвороби ув'язненого, ні тяжкості досконалих злочинів.
"А якщо, наприклад, злочинець скоїв злочин і завдав шкоди здоров'ю потерпілого. І він просить - віддай гроші, які суд присудив на лікування, і він не віддає. А його родичі забрали, і він поїхав лікувати своє здоров'я - яким буде моральний аспект? Ті, хто два мішки вкрав картоплі, нестимуть покарання і лікуватимуться у нас в Україні, а ті, хто вкрав вагонами, пароплавами, вони можуть за кордоном", - відзначив Олійник.