Парламентська більшість наполягає на включенні до порядку денного законопроекту № 3251 щодо депутатської недоторканності. Про це на погоджувальній раді у ВР заявив лідер фракції Партії регіонів (ПР) Олександр Єфремов, передає кореспондент РБК-Україна.
"Наші колеги коментують той законопроект, який підготували ми, ... висловлюють зауваження і кажуть, що вони свій законопроект викладуть краще ... Ми вважаємо, що це черговий обман виборців, і якщо говоримо, що повинні позбавити депутатської недоторканності Президента і депутатської недоторканності суддів, то, як мінімум, ми повинні Президента і суддів прийняти в депутати. Друге, необхідно прийняти рішення Конституційного суду, яке ми вже проходили по Президенту, і у відповідні міжнародні угоди, які ми уклали, у тому числі і з ЄС, які стосуються суддів", - заявив Єфремов.
Говорячи про законопроект, внесений більшістю, Єфремов підкреслив, що він передбачає не позбавляти повністю депутатів недоторканності, а передбачається приведення цієї норми у відповідність з існуючою аналогічної нормою в усіх цивілізованих країнах: "Проти депутата можуть порушуватися кримінальні справи, його структури та приміщення можуть перевірятися, але залучати депутата до відповідальності можна по суду лише за рішенням безпосередньо ВР. Така система існує практично у всіх провідних європейських країнах і, напевно, логічно було б, щоб ми теж її прописали ", - сказав депутат.
Він зазначив, що цей законопроект має більше шансів бути прийнятим парламентом, оскільки він вже пройшов певні процедури і містить в собі ряд цивілізованих норм.
На думку лідера "Фронту змін" Арсенія Яценюка, мета скасування депутатської недоторканності перед виборами – продовжити політичні переслідування. Він наголосив, що Об’єднана опозиція вимагає скасувати депутатську недоторканність одночасно зі скасуванням недоторканності Президента і суддів, а також ухваленням закону про порядок імпічменту Президента: "Навіть якщо скасування недоторканності Президента не означає, що його можна притягнути до відповідальності. Тому закон про імпічмент - це єдиний механізм відповідальності Президента".
Нагадаємо, проект постанови № 3251-п був зареєстрований у Верховній Раді України (ВР) 13 квітня 2012 р. і передбачає розгляд відповідного законопроекту у першому читанні 24 травня 2012 р.
Як заявляв раніше глава комітету ВР з питань правової політики Сергій Міщенко, комітет рекомендує до розгляду законопроект за початковою процедурою.