Адміністрація Барака Обами збирається розвивати систему протиракетної оборони (ПРО) в Європі незважаючи на заперечення Росії. Про це в п'ятницю заявив представник США в НАТО Іво Далдер.
За його словами, "заперечення Москви не мають вирішального значення". Визначальною, як і раніше є ситуація навколо ядерної програми Ірану. "Загроза посилилася навіть порівняно з тим, що було два роки тому", - заявив Далдер.
"Подобається це Росії чи ні, ми розмістимо кошти ПРО", - сказав він, запропонувавши Москві самій вирішити іранську проблему.
У 2009 році Барак Обама пішов на певні поступки, погодившись переглянути плани розміщення ракет-перехоплювачів в Польщі і радара в Чехії. Однак нова програма створення ПРО також викликала невдоволення Москви. Переговори між двома країнами фактично зайшли в глухий кут.
У відповідь Президент РФ Дмитро Медведєв оголосив, що Росія вийде з договору про СНО і відмовиться від процесу роззброєння, якщо США не відмовляться від європейської ПРО. У зв'язку з цим глава держави доручив Міноборони РФ негайно ввести в дію станцію радіолокації раннього попередження про ракетний напад в Калінінграді.
Медведєв заявив, що Росія не погодиться брати участь у програмі ЄвроПРО в її нинішньому вигляді, оскільки через 5-8 років вона здатна послабити потенціал Росії зі стратегічного стримування.