Позиція Брюсселя щодо договору про асоціацію з Україною залишається незмінною, - ЄК
Вчора комісар Євросоюзу Штефан Фюле заявив, що Брюссель розглядає можливість підписання угоди про асоціацію (УА) з Україною осінню 2012 року. Тим часом в Єврокомісії завірили, що жорстка позиція Брюсселя не змінилася, незважаючи на оптимізм вчорашніх заяв Фюле. "Ми хочемо підписати і ратифікувати УА якнайскоріше, але політичні обставини визначать, коли це стане можливим, - заявив офіційний представник Єврокомісії Петер Стано.- Вибіркове правосуддя залишається однією з головних підстав для стурбованості як комісара Фюле, так і країн-членів ЄС". Стано також повідомив, що вчора комісар згадував політичні проблеми, що перешкоджають зближенню Києва і Брюсселя. Про це пише видання "Комерсант-Україна".
Опитані європейські експерти також не вірять в можливість того, що в нинішній ситуації - після виголошення звинувачувального вироку Юрієві Луценко - ЄС відступить від колишніх вимог. "У Євросоюзі є люди, зокрема впливові, охочі підписати договір навіть в існуючій ситуації. Складно сказати, що зміниться через півроку, але сьогодні поки важко уявити, що країни-члени домовляться про підписання, якщо в Україні залишаться політв'язні", - заявила експерт брюссельського Карнегі-центру Ольга Шуміло-Тапіола, яка задавала Фюле питання про стратегію ЄС на конференції "Україна-ЄС: шлях вперед". Свою упевненість Шуміло-Тапіола підтвердила, процитувавши відповідь міністра закордонних справ Швеції Карла Більдта на це ж питання: "Він висловився гранично коротко: якщо не будуть виконані вимоги ЄС, то і угода не буде підписана".
Схожої думки дотримується директор європейсько-української бізнес-ради Джеймс Вілсон. "У ЄС говорять, що український уряд повинен впоратися з недоліками судової системи. Неможлива ситуація, щоб Єврокомісія передала країнам-членам і Європарламенту на ратифікацію СА до того, як ця умова буде виконана", - заявив Вілсон.
Відзначимо, вчора у відповідь на висилку з Білорусі польського посла і голови представництва ЄС в республіці з Мінська були відкликані посли всіх країн Євросоюзу.