В 2022 році Міністерство фінансів може ініціювати нове підвищення податків. Також варто очікувати на нові способи контролю доходів громадян.
Про це повідомляє РБК-Україна із посиланням на статтю "Апострофа".
У матеріалі також зазначається, що в міністерстві Сергія Марченка не готові сьогодні обговорювати будь-які ініціативи, пов'язані зі зниженням податкового тиску на громадян і бізнес.
"Я не вважаю сьогодні можливим проведення радикальної податкової реформи. Ми собі цього просто не можемо дозволити, тому що будь-які реформи, що дискутуються зараз, від зменшення ставок ПДВ, об'єднання ПДФО з ЄСВ до введення податку на виведений капітал і так далі - вони всі тягнуть суттєві фіскальні ризики ", - заявив міністр фінансів Сергій Марченко.
Також на думку журналістів, основний курс Мінфіну сьогодні - збільшення податкового тиску на "білий" бізнес. Зокрема, міністр шкодує, що із фінальної версії скандального законопроекту 5600 прибрали підвищення податків для забудовників.
Однією з найбільш обговорюваних ініціатив міністерства стала заява про готовність відомства за допомогою податкових органів перевірити ще раз доходи громадян з 1995 року. Зокрема чому максимальна позовна давність може становити 10 років, а донарахування податків може відбуватися за останні три роки.
"При цьому закон про непрямі методи перевірки доходів не може мати зворотної сили і повинен стосуватися тільки нових придбань, а не старих покупок або доходів. Проте навіть якщо конкретно ця ініціатива провалиться або не буде оформлена як законопроект, зрозумілий загальний вектор, яким рухається Мінфін: замість боротьби з реальними тіньовими схемами (скручуванням та контрабандою), намагатимуться знайти спосіб "обілетити" набагато більш "податливу" аудиторію - звичайних громадян", - резюмує видання.
Як повідомлялося, раніше Верховна рада ухвалила закон про збільшення ставок податків, акцизів та інших платежів до державного бюджету. Проект №5600 у другому читанні підтримали 255 депутатів.