Підвищення мінімальних вимог до статутного капіталу на момент створення банку до 500 млн грн ставить під загрозу існування 2/3 українських банків, - АУБ
Підвищення мінімальних вимог до статутного капіталу на момент створення банку до 500 млн грн поставить під загрозу існування 2/3 українських банків.
Про це на прес-конференції заявив президент "Асоціації українських банків" (АУБ) Олександр Сугоняко, передає кореспондент РБК-Україна.
"Ми звернулися до профільного парламентського комітету і наголосили, що прийняття законопроекта №0884, який готують найближчим часом розглянути у другому читанні, призведе до загрози діяльності як мінімум 2/3 усіх банків... перш за все йдеться про передбачене законопроектом підвищення мінімальних вимог до статутного капіталу на момент створення банку з 75 млн грн до 500 млн грн... запропонований розмір статутного капіталу майже у 10 разів перевищуватиме аналогічні вимоги ЄС, встановлені у розмірі 5 млн євро", - заявив О.Сугоняко.
Він також наголосив, що за даними НБУ станом на 1 липня 2010 р. власні кошти у розмірі меншому від 500 млн грн мали 134 банки або 76% від загальної кількості банків, що працюють.
"Застосування нових вимог до вже існуючих банків призведе до їх витіснення з ринку, що грубо порушує конституційні норми", - підкреслив О.Сугоняко.
Він також повідомив, що АУБ вже подала до суду з метою скасування аналогічної постанови Кабміну №273.
За оцінками експерта, ініціативу,щодо збільшення мінімальних вимог до статутного капіталу лобіюють "закордонні представництва".