Держстат повідомляє, що в Україні за півроку було зведено житла на 4.05 мільярдів гривень (рік тому - на 3.45 мільярдів гривень). Всього в 2013 році в країні побудовано житла на 10.57 мільярдів гривень.
Держстат повідомляє, що в Україні за півроку було зведено житла на 4.05 мільярдів гривень (рік тому - на 3.45 мільярдів гривень). Всього в 2013 році в країні побудовано житла на 10.57 мільярдів гривень.
Однак таке зростання не повинен давати приводів для оптимізму. Згідно з останнім рейтингом прозорості ринків нерухомості, щорічно складає аналітиками JLL, Україна втратила 13 позицій, опустившись на 74 місце, посівши місце між Кувейтом і Панамою і перейшовши в розряд держав з низькою прозорістю. Головна причина - політична нестабільність.
Польща в цьому рейтингу займає досить високе 17 місце, закріпившись як самого прозорого ринку Східної Європи. І це незважаючи на істотне зростання вартості нерухомості, який ознаменував вступ Польщі в ЄС у 2004 році вартість квадратного метра становила 500 злотих, зараз - 5000 злотих). Втім, така тенденція характерна для Євросоюзу в цілому - протягом останнього кварталу ціни на житло зросли на 0.7%.
Віктор Оборський, глава Департаменту UTG, вважає, що оскільки вітчизняна житлова нерухомість орієнтована в основному на внутрішній ринок, після підписання Угоди про асоціацію особливих змін не передбачається. Іноземці не кинуться скуповувати українську нерухомість.
Іншої думки Лев Парцхаладзе, який очолює КСУ.
«Ми вважаємо, що підписання Угоди надасть можливість нашим девелоперам виходити на конкурентний європейський ринок. Для цього є всі умови: достатній досвід, необхідні знання, а зарплата наших будівельників суттєво нижче середньоєвропейської.
Щодо виходу європейських будівельних компаній на український ринок, він можливий тільки при дотриманні певних умов, оскільки зараз в Україні діють специфічні процедури. Зарубіжні компанії можуть виступати в якості партнерів або інвесторів», - зазначив експерт.
З ним згоден Сергій Злидень, глава АФНУ який вважає, що підписання Угоди про асоціацію матиме позитивний вплив на вітчизняний ринок нерухомості. За його словами, договір стане сигналом, извещающем іноземних інвесторів про зниження ризиків інвестицій в економіку країни до мінімального рівня.