Індекс споживчих настроїв українців продовжить знижуватися на тлі уповільнення зростання доходів і світової економіки. Таку думку висловив керівник інформаційно-аналітичного центру FOREX CLUB в Україні Микола Івченко.
«Про це свідчить мінімальне за останні два роки значення випереджального індексу, який розраховується, як різниця між оцінкою поточного матеріального стану населення та оцінкою розвитку економіки в майбутньому. Це, як правило, відбувається перед початком економічного спаду і погіршення споживчих настроїв», - вважає він.
Він також зазначив, що індекс споживчих настроїв в Україні в липні знизився на 2,5 пункту до 73,6 пункту. «Найбільш значне погіршення даного показника відбулося в Києві, а також у західній частині країни, невеликих містах та селах. Зниження індексу споживчих настроїв у столиці стає зрозумілим, оскільки на Київ припадає істотна частка роздрібного товарообігу країни - близько 13,1%, і населення швидше реагує на зміну у світовій економічній кон'юнктурі», - сказав експерт.
За словами Івченка, вперше за останні чотири місяці знизилася оцінка поточного матеріального стану населення - на 2,3 пункту до 72,6 пункту. «Основною причиною цього, ймовірно, стало скорочення в останні кілька місяців темпів зростання номінальних і реальних доходів населення. Другий місяць поспіль погіршуються оцінки майбутнього стану економіки. Так, індекс економічних очікувань у липні знизився на 2,6 пункту до 74,3 пункту. Занепокоєння у другій половині липня з приводу можливого дефолту США, поширення боргової кризи на Італію та Іспанію, уповільнення світової економіки збільшили побоювання населення щодо наслідків для України, і погіршили оцінки майбутнього матеріального стану», - зазначив аналітик.
На думку Миколи Івченка, поліпшення оцінок інфляційного тиску та стану ринку праці в липні, обумовлене зафіксованою в минулому місяці дефляцією на тлі сезонного здешевлення фруктів і овочів, а також бензину. «Індекс інфляційних очікувань у липні знизився на 5,8 пункту до 181,2 пункту проти зниження в червні на 3,3 пункту. Це було обумовлено зафіксованою в минулому місяці дефляцією на тлі сезонного здешевлення фруктів і овочів - на 3,7% і 32,6% відповідно, а також бензину - на 0,2%», - сказав експерт.