В умовах карантину клієнти компанії можуть платити за газ прямо вдома за допомогою онлайн-сервісів компанії
У Вінницькій області борг побутових споживачів за використаний газ на початок квітня досяг 300 млн гривень. Це незважаючи на те, що в опалювальний сезон, порівняно з попередніми роками, знизилася ціна на газ і об'єм споживання. Про це повідомляє прес-служба ТОВ "Вінницягаз Збут".
"Перед ТОВ "Вінницягаз Збут" на початок квітня поточного року за спожитий газ заборгували понад 347 тис. клієнтів. Загальна сума боргу складає майже 300 млн грн. Борг перед компанією в межах 1,5 тис. грн мають 80 тисяч споживачів. Від 1,5 до 5 тис. грн підприємству заборгували ще 40 тис. споживачів. 4,5 тисячі клієнтів наростили заборгованість понад 5 тис. грн кожен", - йдеться в повідомленні.
За словами прес-служби, в опалювальний сезон 2019-2020 рр. порівняно з попередніми періодами знизилася ціна на газ і обсяг споживання, адже зима була теплою. Як наслідок - у порівнянні з аналогічним періодом 2019 р. заборгованість зменшилась на 50%.
"Вінницягаз Збут" поділяє позицію про призупинення нарахування штрафних санкцій за несвоєчасну оплату комунальних послуг в період карантину. Проте споживачі повинні розуміти, що необхідність оплати спожитого газу залишається", – відзначає директор компанії Василь Сопільник.
У прес-службі зазначили, що неплатежі ведуть до накопичення боргів, які потім споживачам буде складно погасити. У свою чергу по закінченні обмежень постане питання припинення газопостачання неплатників, вжиття заходів стягнення заборгованості в судовому порядку та інші небажані наслідки.
Також у прес-службі нагадали, що клієнти "Вінницягаз Збут" можуть платити за газ дистанційно, не виходячи з дому. В будь-який зручний час вони оперативно можуть завантажити рахунки та оплатити їх за допомогою онлайн-сервісів компанії: Особистого кабінету на сайті 104.ua, мобільних додатків 104Mobile і 104 Mobile Light, чат-бота "7104ua" в Viber, а також цілого ряду платіжних систем.
"ТОВ "Вінницягаз Збут" закликає споживачів, по можливості, оплачувати спожиті кубометри вчасно. При необхідності споживач може укласти з компанією угоду про реструктуризацію боргу і сплатити її частинами. Крім того, за наявності підстав, споживачі мають можливість отримання державної допомоги на оплату послуг газопостачання", - йдеться в повідомленні.