Експерти прокоментували посилки для вигаданих персонажів
Посилки з Китаю на фейкові імена могли бути перевіркою ДФС на пильність. Таку думку в ефірі радіостанції "Голос Столиці" висловив співголова Митного комітету Європейської Бізнес Асоціації Олександр Лазарєв.
"Насправді, відправлення з таким нігілізмом, тобто такої кількості посилок на вигаданих персонажів, я особисто з цим стикаюся вперше. Але, враховуючи ту кількість посилок, яка зростає з року в рік, тобто за останньою статистикою, по-моєму, більше 10 млн посилок на рік зараз відправляється через кордон, не виключено, що ця схема вже працювала й раніше", - говорить експерт.
Він припустив, що таким чином хтось намагався перевірити пильність співробітників ДФС, додавши, що це навряд чи внутрішня перевірка.
У свою чергу екс-глава Української митниці Анатолій Макаренко впевнений, що історія з посилками – спланована провокація проти Київської міської митниці.
"Ті, хто сподівався на її успіх і хотів потім "розігнати" в ефір, поки програли. Витратилися не сильно. Значить, будуть "грати" далі. А що ви хочете? Гібридна війна з митницею буває всякою", - зазначив він.
Його підтримав експерт комісії з митних питань при Громадській раді ДФС в м. Києві Валерій Губарєв.
"Згадалися останні дебати з приводу законопроекту про зниження 150 євро, репортажі в пресі і на ТБ, звинувачення в причетності до "схем" на пошті митників... А тепер уявіть, що ці товари були б видані комічним одержувачам! Шикарний б вийшов сюжет?! Яскравий гучний і з "смаженими фактами"!", - написав він.
Нагадаємо, напередодні стало відомо, що в Києві митники затримали посилки для Нестора Махна, Тома Сойєра, Джека Горобця і ще безлічі вигаданих персонажів. У посилках перебувала різноманітна електроніка на суму 125 тисяч гривень. У ДФС повідомляють, що всі посилки надійшли з Китаю експрес-поштою. У супровідних документах були вказані неіснуючі адреси в місті Путивль.