Кабмін призначив Ігоря Когута на посаду директора ключового держпідприємства
Кабінет міністрів затвердив на посаду директора державного підприємства (ДП) "Поліграфкомбінат "Україна" Ігоря Когута, раніше - директора ТОВ "Укрспецполіграфія" (консорціум ЄДАПС), а також керівника компанії "ЄДАПС-прінт". Про це повідомляє "Дзеркало тижня" з посиланням на джерело.
За даними джерел видання, питання про призначення одіозного підприємця було проголосоване з голосу за внесення першого віце-прем'єра Степана Кубіва, і в даний момент жодних документів у відділі кадрів по Когуту немає.
"Кандидатура була внесена з голосу, і Кабмін під керівництвом Володимира Гройсмана за неї дружно проголосував. Можу з повною впевненістю сказати, що це призначення не узгоджувалася ні в одному підрозділі Кабінету міністрів, та й не могло бути узгоджено, адже людина з такою "вислугою" банально не пройшла би спецперевірку", - стверджує співрозмовник.
За інформацією "Дзеркала тижня", на "порушення законодавства" прем'єр-міністр Володимир Гройсман міг піти на прохання екс-прем'єра Арсенія Яценюка.
"Після того, як нам вдалося перемогти одіозний концерн ЄДАПС, що вимивав з кишень громадян щороку мільярди гривень, і всі замовлення на друкування цінних паперів поступово перейшли на державне підприємство "Поліграфкомбінат "Україна", декому захотілося віддати одне з найуспішніших ДП країни на відкуп корупціонерам. Не вдалося знищити поліграфкомбінат, так з'явилася ідея його очолити", - зазначило джерело видання.
Як повідомляло раніше "Дзеркало тижня", крісло керівника ДП "Поліграфкомбінат "Україна" виявилося вакантним після того, як попередній директор підприємства Максим Степанов переміг у конкурсі на посаду голови Одеської облдержадміністрації.
Видання зазначає, що консорціум ЄДАПС – один з найбільших "сумнозвісних утворень" періоду Януковича, які друкували за завищеними цінами паспорти, водійські посвідчення, акцизні марки, голограми. При чому, з метою збільшення наживи, кількість захищених голограмою документів постійно збільшувалася, заявляє видання.
За даними "Дзеркала тижня", в останні чотири роки основну кількість документів суворої звітності (паспортів, посвідчень, акцизних марок та інших) почав друкувати ПК "Україна", решта були скасовані через непотрібність. Восени Верховна Рада законом забрала "Поліграфічний комбінат "Україна" у Нацбанку та передала його в сферу управління Міністерства фінансів.