Сполучені Штати Америки з 2014 року надали Україні допомоги загалом на понад 4,1 млрд доларів як в царині безпеки, так і поза нею. Це становить 116,85 млрд гривень, або близько 2780 гривень на одного громадянина.
Про це йдеться в Офіційній заяві посольства США в Україні для Студії Савіка Шустера.
Крім того, США також видали Україні три суверенні гарантії позик на 1 мільярд доларів кожна для сприяння стабілізації економіки.
Згідно з повідомленням, на 2020 фінансовий рік Конгрес США виділив 698 млн доларів: 448 млн доларів на програми Державного департаменту / USAID і 250 млн доларів на Ініціативу безпекової допомоги Україні (USAI), включаючи 50 млн доларів на летальну допомогу. 448 мільйонів асигнувань на програми Держдепартаменту / USAID включають приблизно 285 млн доларів на програми з розвитку та приблизно 163 млн доларів на безпекові програми.
"США також підтримали Україну в її зусиллях з боротьби проти пандемії COVID-19, надавши понад 41 мільйон доларів на медичні й гуманітарні потреби, поліпшення спроможності закладів охорони здоров'я у догляді за хворими та запобігання подальшому поширенню захворювання", йдеться в повідомленні.
Нагадаємо, в липні в Сенат США внесли проект закону, який передбачає щорічне виділення 300 млн доларів в якості військової допомоги Україні. Гроші підуть в тому числі на надання Збройним силам України летальної зброї.
Відзначимо, державний секретар США Майкл Помпео заявив, адміністрація Білого дому позитивно ставиться до збільшення постачання Україні летальних озброєнь в оборонному бюджеті на 2021 фінансовий рік.
У новому випуску "Свободи слова Савіка Шустера" гості студії, серед яких Андрій Шевченко, Ілля Кива, Сергій Марченко, Павло Клімкін та інші відомі політики й громадські діячі, обговорили технічну поразку збірної України, Державний бюджет на 2021 рік та наслідки локдауну для підприємців. Що робити у всіх ситуаціях, які склали – основна тема ток-шоу 27 листопада.
Випуск "Свободи слова Савіка Шустера" від 27 листопада
Нагадаємо, що у попередньому випуску "Свободи слова" експерти приділили увагу питанням вакцинації та боротьби з коронавірусом. Зокрема, завідувач кафедри епідеміології ЛНМУ Наталія Виноград розповіла, чи врятує українців вакцинація від розповсюдження COVID-19.
Наталія Виноград розповіла про вакцинацію від коронавірусу
Головний лікар госпіталю МВС Київської області Юрій Сак розповів про термінову необхідність введення локдауну в Україні, не зважаючи на ризики для економіки.
Юрій Сак виступив за повний локдаун
Також народний депутат і член бюджетного комітету Ради Олександр Трухін пояснив, як сформувався так званий "ковідний фонд" і за які гроші ведеться масштабне будівництво доріг в Україні.
На боротьбу з COVID-19 в Україні було виділено 32 млрд грн
А ще директор клініки сімейної медицини в Дубаї Лілія Чуб розповіла, як ОАЕ вдається стримувати епідемію без введення жорсткого локдауну. Чи можна так само зробити в Україні? Дивіться в сюжеті.
В Еміратах 10 млн жителів і... 15 млн тестів!