Після набрання чинності нового КПК українські СІЗО розвантажилися більш ніж на 6 тис. осіб
З набранням чинності нового Кримінально-процесуального кодексу України, слідчі ізолятори (СІЗО) країни були розвантажені більш ніж на 6 тис. чоловік. Про це поінформував генеральний прокурор України Віктор Пшонка на засіданні колегії органів прокуратури за підсумками роботи в 2012 р., повідомляє прес-служба ГПУ.
За його словами, це стало можливим завдяки зміні запобіжного заходу, обраного обвинуваченим. Також Пшонка повідомив, що за останній час значно покращилися матеріально-побутові умови і медико-санітарне забезпечення установ попереднього ув'язнення та виконання покарань, що сприяло зниженню рівня смертності на 11%.
Водночас Пшонка підкреслив, що поки не всі положення нового законодавства активно застосовуються. Зокрема, це стосується обрання таких заходів, як домашній арешт і заставу, укладення угод про примирення і визнання провини. "Тому я вважаю за необхідне вимагати від міліції відходити від шаблонів, до яких вони звикли. Все, що передбачено Кримінально-процесуальним кодексом, має використовуватися повною мірою, - підкреслив Пшонка.
Читайте також: Прокуратура Києва не очікує масового виходу ув'язнених, які перебувають у СІЗО, в зв'язку з набуттям чинності нового КПК