Від нового КПК очікується, що кількість перебуваючих в СІЗО зменшиться приблизно на половину. Про це журналістам повідомив перший заступник голови комітету ВР з питань законодавчого забезпечення і правоохоронної діяльності Володимир Олійник, передає кореспондент РБК-Україна.
"Сьогодні, якщо ви перебуваєте під судом, якщо йде суд, то є факти у нас, що по п'ять-шість років перебувають під вартою люди невинні. Відносно їх ще немає вироку. Ми зараз пішли по такому шляху - обмежуємо термін проведення розслідування і утримання під вартою. За незначні і середньої тяжкості злочини - 6 місяців, за тяжкі та особливо тяжкі - не більше одного року. Тобто якщо б він (проект КПК) сьогодні вступив в законну силу, то ті, хто перебуває в СІЗО вже більше року по тяжким злочинам, - вони були б під судом, але ... на волі", - сказав парламентар.
За його словами, від прийняття даного законопроекту очікується значне зменшення кількості перебувають в СІЗО - "приблизно на половину".
Таким чином, щоб потрапити в СІЗО, треба зробити навмисне злочин насильницького характеру. А якщо скоєно злочин ненавмисно або не тягне за собою настільки важких наслідків, то передбачається домашній арешт і внесення застави.
"Але якщо ти порушуєш правила, тому що застава - це не відкуп, ти кладеш гроші і береш зобов'язання ..: не зустрічатися з потерпілим, про свідками, не чинити тиску, бути на допит і як тільки ти порушуєш - в СІЗО. Тобто в тебе є вибір. Але якщо ти недобросовісний, то ця сума не втрачається, якщо ти винен, - вона йде на компенсацію збитків потерпілому, якщо не винен - повертається", - пояснив Олійник.
ВР почала розгляд у другому читанні президентського проекту Кримінально-процесуального кодексу. Депутати розглянуть дві таблиці правок до проекту, які нараховують близько 4 тис. зауважень до первісної редакції КПК.
Нагадаємо, Рада прийняла КПК в першому читанні 9 лютого 2012 р.