Президент України Петро Порошенко пропонує Верховній Раді України ратифікувати угоду між Україною та Малайзією про направлення малайзійського персоналу до України у зв'язку з падінням літака Boeing 777 "Малайзійських авіаліній" рейсу MH17.
Президент України Петро Порошенко пропонує Верховній Раді України ратифікувати угоду між Україною та Малайзією про направлення малайзійського персоналу до України у зв'язку з падінням літака Boeing 777 "Малайзійських авіаліній" рейсу MH17. Відповідний законопроект № 0091 Порошенко зареєстрував сьогодні в парламенті.
Згідно з угодою, чисельність малайзійського персоналу становить не більше, ніж 90 осіб.
"Малайзійському персоналу дозволяється застосовувати силу в порядку самооборони та для виконання своєї діяльності", - йдеться у документі.
Під час свого перебування на території приймаючої держави малайзійському персоналу дозволяється користуватися цивільними базами, навчальними центрами, тренувальними майданчиками та іншими об'єктами приймаючої держави
Нагадаємо, 31 липня 2014 р. народні депутати вже ратифікували дві угоди з Нідерландами та Австралією про направлення в України персоналу для розслідування падіння Boeing 777. Згідно з міждержавними угодами, чисельність гольдської місії в Україні становить не більш ніж 700 озброєних осіб персоналу, чисельність австралійської - не більше 250 озброєних людей.
Нагадаємо, 17 липня о 16:20 в Шахтарському районі Донецької області розбився літак Boeing 777-200 компанії "Малайзійські авіалінії", який виконував рейс Амстердам - Куала-Лумпур (рейс MH17). Загинули всі 298 осіб, які перебували на борту: 283 пасажири, серед яких 3 дітей, і 15 членів екіпажу.
У числі жертв - 193 громадянина Нідерландів, один з яких мав друге громадянство - США. У списку також значаться 43 підданих Малайзії, серед них 15 членів екіпажу, 27 громадян Австралії, 12 - Індонезії. Ще 10 жертв трагедії - піддані Великобританії, у одного з яких було друге громадянство - ПАР. Серед загиблих також 4 німців, 4 бельгійців, 3 філіппінців, 1 громадянин Канади і 1 - Нової Зеландії.
Влада України стверджуює, що літак збили бойовики. Водночас бойовики заперечують свою причетність до інциденту.