Президент України Петро Порошенко чекає ратифікації угоди з Австралією про направлення поліцейської місії в зону падіння Boeing-777 "Малайзійських авіаліній" на наступному засіданні Верховної Ради.
Президент України Петро Порошенко (на фото) чекає ратифікації угоди з Австралією про направлення поліцейської місії в зону падіння Boeing-777 "Малайзійських авіаліній" на наступному засіданні Верховної Ради. Про це він заявив під час телефонної розмови з прем'єр-міністром Австралії Тоні Еббот, передає прес-служба глави держави.
"Петро Порошенко подякував за готовність направити австралійських фахівців у таку складну, але дуже важливу місію. Президент України поінформував прем'єр-міністра Австралії, що угоду було підписано позавчора і одразу ж направлено в український парламент. Він також зазначив, що очікує невідкладного розгляду питання ратифікації цієї угоди на позачерговому пленарному засіданні Верховної Ради на наступному тижні", - йдеться в повідомленні.
У свою чергу Ебботт підкреслив, що дуже важливо завершити процедуру прийняття угоди як можна швидше.
Сторони прийшли до єдиної думки, що залучення до роботи цивільної поліцейської місії додаткових сил, про що вже досягнуті попередні домовленості в ході розмов Порошенко з прем'єр-міністром Нідерландів Марком Рютте та прем'єр-міністром Малайзії Наджібом Разаком, було б важливим і необхідним кроком для забезпечення ефективного незалежного міжнародного розслідування.
Вчора голландські експерти закінчили роботи з огляду тіл загиблих в зоні падіння Boeing.
Нагадаємо, 17 липня о 16:20 в Шахтарському районі Донецької області розбився літак Boeing 777-200 компанії "Малайзійські авіалінії", який виконував рейс Амстердам - Куала-Лумпур (рейс MH17). Загинули всі 298 осіб, які перебували на борту: 283 пасажири, серед яких 3 дітей, і 15 членів екіпажу.
У числі жертв - 193 громадянина Нідерландів, один з яких мав друге громадянство - США. У списку також значаться 43 підданих Малайзії, серед них 15 членів екіпажу, 27 громадян Австралії, 12 - Індонезії. Ще 10 жертв трагедії - піддані Великобританії, у одного з яких було друге громадянство - ПАР. Серед загиблих також 4 німців, 4 бельгійців, 3 філіппінців, 1 громадянин Канади і 1 - Нової Зеландії.
Влада України стверджує, що літак збили бойовики. У той же час бойовики заперечують свою причетність до інциденту.