Президент України Петро Порошенко і лідер партії "ВО "Батьківщина" Юлія Тимошенко отримали найбільшу підтримку українців на президентських виборах у разі їх проведення найближчим часом, свідчать результати соціологічного дослідження, проведеного Центром соціальних і маркетингових досліджень "СОЦІС" та соціологічною групою "Рейтинг", передає "Інтерфакс".
Згідно з даними опитування, П. Порошенко на наступних виборах підтримали б 14,7% респондентів, Ю. Тимошенко – 14,6% серед тих, хто планує брати участь у голосуванні і визначився зі своїм вибором.
Далі, як зазначає ІФ, у президентському рейтингу слідують керівник фракції "Опозиційний блок" Юрій Бойко (10%), лідер партії "За життя" Вадим Рабінович (9,2%), лідер "Радикальної партії" Олег Ляшко (9,2%), лідер партії "Громадянська позиція" Анатолій Гриценко (7,8%).
За мера Львова Андрія Садового проголосували б 6,8% опитаних, лідера "ВО "Свобода" Олега Тягнибока підтримали б 3,1%, народних депутатів Надію Савченко та Дмитра Яроша – по 2,4%. За екс-прем'єра Арсенія Яценюка проголосували б 1,1% респондентів, лідера руху "Український вибір" Віктора Медведчука – 1%.
Разом з тим 17,7% опитаних сказали, що проголосували б за іншого кандидата.
Участь у голосуванні на виборах президента, якби вони відбулися у наступну неділю, мають намір взяти 71,8% опитаних, не збираються голосувати 25,4%.
Згідно з дослідженням, вибухонебезпечною ситуацію в країні вважають 23,2% респондентів, напруженою – 69,9%, стабільною – 5,1%.
Більше половини опитаних (54,3%) основною проблемою в Україні, що вимагає негайного вирішення, назвали військовий конфлікт на сході країни. У той же час 37,9% до такого роду проблем віднесли зростання цін на основні товари і інфляцію, а 37,8% - низький рівень зарплат та пенсій.
При цьому 33,9% українців вважають, що негайного вирішення потребує проблема тарифів на комунальні послуги, 27,5% - корупція у центральної влади, 26,9% - безробіття, 19,7% – висока вартість і низька якість медичних послуг.
Дещо менше опитаних хвилює соціальне розшарування (12,8%), корупція в правоохоронних органах (12%), недостатній рівень соціального захисту (10,6%), високий рівень злочинності, недостатня безпека на вулицях (7,5%).
Опитування було проведено 24 листопада – 2 грудня 2016 року серед населення України віком від 18 років методом особистого формалізованого інтерв'ю. Репрезентативна, квотна вибірка 4 тис. респондентів у всіх регіонах України (без урахування населення Криму і непідконтрольних районів Донецької та Луганської областей). Похибка вибірки не перевищує 1,5%.