ua en ru

Порошенко схвалив обмеження втручання контролюючих органів у діяльність підприємств під час перевірок

Президент України Петро Порошенко підписав закон України № 1600-VII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмеження втручання у діяльність суб'єктів господарювання".

Президент України Петро Порошенко підписав закон України № 1600-VII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмеження втручання у діяльність суб'єктів господарювання". Про це повідомляється на офіційному сайті Верховної Ради України.

Даний закон забороняє здійснення проведення перевірок суб'єктів господарювання за анонімними та іншими необґрунтованими заявами, та встановлює відповідальність осіб за подання таких заяв.

"У разі якщо суб'єкт господарювання на відповідний плановий період включений до планів здійснення заходів державного нагляду (контролю) одночасно кількох органів державного нагляду (контролю), відповідні планові заходи здійснюються органами державного нагляду (контролю) комплексно - одночасно всіма органами державного нагляду (контролю), до планів здійснення заходів державного нагляду (контролю) яких включено суб'єкта господарювання", - йдеться у законі.

Згідно з документом, складання та затвердження плану комплексних планових заходів державного нагляду органами державного нагляду здійснюються в порядку, встановленому Кабінетом міністрів України.

План комплексних планових заходів державного нагляду (контролю) затверджується для всіх органів державного нагляду (контролю) центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері розвитку підприємництва, не пізніше ніж за 10 днів до початку відповідного планового періоду.

"Здійснення заходів державного нагляду (контролю) різними органами державного нагляду (контролю) з одного й того самого питання заборонено", - йдеться в законі.

Також заборонено здійснення органом державного нагляду щодо одного суб'єкта господарювання планових заходів державного нагляду протягом одного планового періоду, якщо в цьому плановому періоді такий суб'єкт господарювання включений до плану здійснення заходів державного нагляду іншого органу державного нагляду.

Згідно з законом, під час проведення заходів державного нагляду (контролю) не допускається вилучення у суб'єктів господарювання оригіналів їх фінансово- господарських, бухгалтерських та інших документів, а також комп'ютерів, їх частин, крім випадків, передбачених кримінальним процесуальним законодавством.

Не допускається проведення протягом 1 року більш як одного планового заходу державного нагляду (контролю) щодо одного суб'єкта господарювання.

У законі також зазначається, що план здійснення заходів державного нагляду на наступний плановий період повинен містити конкретні календарні дати початку кожного планового заходу державного нагляду та строки їх здійснення.

Крім того, закон передбачає, що звернення фізичної особи про порушення суб'єктом господарювання її законних прав має бути обґрунтоване.

"Фізичні особи, які подали безпідставне звернення про порушення суб'єктом господарювання вимог законодавства, несуть відповідальність, передбачену законом", - йдеться в документі.

Шкода , завдана фізичній чи юридичній особі незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю посадової або службової особи органу державного нагляду (контролю), відшкодовується за рахунок коштів відповідних бюджетів, передбачених для фінансування цього органу, незалежно від вини такої посадової або службової особи.

"Посадова або службова особа органу державного нагляду (контролю) несе перед державою відповідальність у порядку регресу в розмірі виплаченого з відповідного бюджету відшкодування у зв'язку з незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю такої посадової або службової особи", - йдеться у документі.

Дія цього закону не поширюється на відносини, що виникають під час здійснення заходів: валютного контролю; митного контролю на кордоні; державного експортного контролю; контролю за дотриманням бюджетного законодавства; банківського нагляду, державного контролю за дотриманням законодавства про захист економічної конкуренції; державного нагляду за дотриманням вимог ядерної безпеки; державного нагляду (контролю) в галузі цивільної авіації; при проведенні оперативно-розшукової діяльності, дізнання, прокурорського нагляду, досудового слідства і правосуддя.

Нагадаємо, народні депутати підтримали цей закон 22 липня 2014 р. За відповідне рішення проголосували 234 нардепи.