ua en ru

Спроба втягнути Україну в ЄС є найбільш яскравим проявом авторитарної тенденції в українській політиці, - Медведчук

Спроба втягнути Україну в ЄС є найбільш яскравим проявом авторитарної тенденції в українській політиці. Про це лідер громадського руху "Український вибір" Віктор Медведчук написав у своєму блозі, коментуючи доповідь національної розвідки США, в якій зазначається, що Україна "сповзає до авторитаризму".

Політик нагадав, що 12 березня директор національної розвідки США Джеймс Клаппер представив членам спеціального комітету Сенату США з розвідки доповідь "Оцінка загроз по всьому світу".

"Тут, безумовно, треба зробити ремарку - доповіді такого роду спочатку є серйозними документами, проте треба віддавати собі звіт в тому, що вони мають дві особливості: по-перше, доповідь відображає не стільки "загрози", скільки точки докладання зусиль, які бачить перед собою вашингтонська адміністрація найближчим часом. По-друге, доповідь пояснює, чому адміністрація обрала саме ці точки своєї активності, а не якісь інші. Тобто треба розуміти, що доповідь вирішує переважно внутрішньополітичні завдання - інформує Сенат про програму дій адміністрації по "нейтралізації загроз"", - вважає Медведчук.

Він підкреслив, що серед країн, які загрожують безпеці США, була названа й Україна. "Чим ми погрожуємо наддержаві? Виявляється, Україна "сповзає до авторитаризму"... У повідомленнях ЗМІ відсутня інформація про те, в чому ж полягає "сповзання до авторитаризму", але я, тим не менш, з оцінкою американських аналітиків погоджуся. Присутні в Україні і "сповзання", і "загроза"", - зазначив лідер "Українського вибору".

За його словами, "сповзання до авторитаризму" "полягає не тільки в скасуванні свого часу демократичної політичної реформи (м'яко виражаючись, не зовсім законним рішенням Конституційного суду), але і в проведенні владою "безальтернативною лінії" на євроінтеграцію, яка, і це очевидно, конфліктує з волею народу. Саме спроба втягнути Україну в ЄС і є найбільш яскравим проявом авторитарної тенденції в українській політиці".

"Привести Україну на Захід демократичним шляхом не можна. Це чудово розумів, наприклад, Віктор Ющенко, який незаконно заблокував проведення референдуму за народною ініціативою щодо членства в НАТО та ЄЕП. Загроза ж відбувається звідти ж - якщо Україна не буде йти авторитарним шляхом, а буде слідувати шляхом демократичним, то євроатлантичним "яструбам" не вдасться використовувати нашу країну для тиску на Росію. Звичайно, для "яструбів" така ситуація неприйнятна. До речі, стурбованість у тій же доповіді викликана також і ситуацією в Грузії, де нове керівництво, продовжуючи прозахідний курс, одночасно робить кроки щодо нормалізації відносин з Росією", - резюмував Медведчук.

Читайте також: Держави Східної Європи, вступивши в ЄС, здали частину своїх національних інтересів, - Медведчук