Польща посилить візовий контроль в період з 8 по 23 листопада, - МЗС України
Польща посилить контроль, в тому числі і візовий, на період з 8 по 23 листопада 2013 р. Про це на брифінгу заявив директор департаменту інформаційної політики Міністерства закордонних справ України Євген Перебийнис, передає кореспондент РБК-Україна.
"У Польщі 8-23 листопада пройде Велика кліматична конференція. У зв'язку з цим польська сторона посилює заходи безпеки, тимчасово відновлює контроль на внутрішній території, в тому числі з іншими державами Шенгенської зони", - заявив Перебийнис.
Він зазначив, що польська сторона поінформувала посольство України в Польщі про відновлення заходів посиленого контролю, в тому числі і до громадян України.
Нагадаємо, що вчора у Варшаві ультраправі, що відзначають день незалежності Польщі, влаштували безлади і намагалися атакувати російське посольство. Польський спецназ використовував гумові кулі, щоб зупинити напади з боку націоналістів на лівих і лібералів. Двоє поліцейських були поранені. Кілька нападників затримано.
Зазначимо також, що кількість виданих шенгенських віз громадянам України в 2012 р. збільшилася порівняно з 2011 р. на 4,6%, що становить 173 тис. віз - до 1 млн 280 тис. віз. Частка багаторазових віз перевищила показники минулих років і досягла 38,5% порівняно з 2011 р., коли було 35,5%. Загальна кількість візових відмов громадянин України зменшилося до 2,03% в 2012 р. з порівнянні з 3,3% в 2011 р.
Зазначимо, раніше представництво ЄС в Україні повідомило, що з 18 жовтня в ЄС набули чинності нові правила для короткострокових подорожей у країни Шенгенської зони для громадян з держав поза меж Євросоюзу. Відтепер громадяни з країни, яка не є членом Євросоюзу, можуть перебувати в межах Шенгенського простору протягом 90 днів у будь-180-денний період.
Поняття "будь-який" в цьому випадку означає, що йдеться про "плаваючий" 180-денному періоді. Іншими словами, від кожного дня перебування (дня в'їзду на територію Шенгенського простору або просто дня контролю) потрібно буде відрахувати 180 днів назад.Путешествующий не буде порушувати правила, якщо в межах цього 180-денного періоду він перебував у Шенгенському просторі не більше 90 днів.
Таким способом буде застосовуватися новий принцип підрахунку періоду короткострокового перебування в країні Шенгенської зони.
Нові правила не стосуються країн ЄС, які (поки що) не є членами Шенгенського простору. Такими країнами є: Болгарія, Хорватія, Ірландія, Румунія, Кіпр, Великобританія. У той же час, незважаючи на те, що Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія та Швейцарія, які не є країнами-членами ЄС, вони входять в Шенгенську зону. Таким чином, громадяни, які мають на меті відвідати ці країн, повинні пам'ятати, що до них буде застосовуватися нова концепція короткострокових подорожей.