Польща з 15 жовтня 2014 р. змінює правила прийому документів для громадян України на отримання службової шенгенської візи.
Польща з 15 жовтня 2014 р. змінює правила прийому документів для громадян України на отримання службової шенгенської візи. Про це повідомляє сайт візового центру Польщі.
Згідно з повідомленням, для отримання службової візи громадяни України, які збираються перебувати в Польщі терміном до 3 місяців з метою робочої поїздки (підписання контрактів, тощо), повинні подавати документи, що підтверджують вид діяльності (дая найманих працівників - довідка з місця роботи, в якій зазначено посаду, трудовий стаж, термін відпустки та заробітню плату працівника за останні 6 місяців, а також: інформацію про реєстрацію і контактні дані підприємства, ім'я, прізвище та посаду особи, яка її видала; для приватних підприємців - оригінал і копія реєстраційних документів підприємства, виданих місцевими органами влади або остання податкова декларація).
Також громадяни України, що хочуть отримати службову візу повинні подавати до консульства документи про наявність фінансових коштів/зв'язків з Україною (гарантійний лист від спонсора або третьої сторони в Україні або підтвердження наявності власних фінансових коштів: а) витяг з банківського рахунку, який містить перелік банківських операцій за останні три місяці; б) оригінал та копія дорожних чеків, виданих на прізвище особи, яка подає документи на візу; в) письмова, підписана декларація, що відображає фінансове положення подорожуючої особи).
Крім того, також повинні подаватися документи, що підтверджують проживання (гарантійний лист приймаючої сторони або бронювання готелю або інший документ, підтверджуючий проживання).
Згідно з попередніми правилами, ці документи необхідно було подавати лише особам, що не є громадянами України.
"Зауважте, документи, які не відповідають вимогам, не будуть прийняті", - йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявив, що Україна може розраховувати на успіх в питанні запровадження безвізового режиму з Євросоюзом, якщо буде чітко виконувати рекомендації ЄС.