За даними НБУ і ЦЕС, до зняття поточних адміністративних обмежень повинні завершитися реструктуризація держборгу і стрес-тестування банків
Повна лібералізація валютного регулювання можлива в перспективі 5-7 років. Про це повідомив НБУ на своїй офіційній сторінці в Facebook з посиланням на доповідь заступника директора Центру економічної стратегії (ЦЕС) Марії Репко в рамках публічної дискусії на тему "Зняття валютних обмежень і лібералізація руху капіталу: як і коли?".
За словами Марії Репко, для зняття поточних адміністративних обмежень повинні успішно завершитися реструктуризація державного боргу, а також стрес-тестування банків. Крім того, необхідна зупинка відтоку депозитів з системи, стійкий профіцит у торговому балансі і накопичені резерви НБУ повинні досягти суми, що дорівнює тримісячного імпорту (20 млрд дол.).
Що стосується повної лібералізації валютного регулювання, то це вимагає повного відновлення макроекономічної і фінансової стабільності. Орієнтуючись на досвід Чехії та Естонії, експерти вважають таке можливим вже через 5 - 7 років, але до цього повинні бути зняті або пом'якшені обмеження за торговельними операціями, а також відновитися приплив прямих іноземних інвестицій.
Нагадаємо, раніше НБУ заявив про готовність відновити кредитування реального сектору економіки влітку 2016 р.