Політологи прогнозують, що в сьогоднішньому голосуванні за резолюцію недовіри чинному Кабінету міністрів опозиція в черговий раз не домовиться з комуністами.
"Цим голосуванням опозиція просто хоче нагадати про своє існування. Звичайно, в результативності голосування за відставку уряду я сумніваюся, проте меншість покаже, що воно ще існує", - каже політолог Дмитро Видрін.
На думку політолога Володимира Цибулька, при сьогоднішньому голосуванні за резолюцію недовіри чинному Кабінету міністрів опозиція в черговий раз не домовиться з комуністами.
"Думаю, сьогодні опозиція спробує переманити комуністів до себе, щоб проголосувати за резолюцію недовіри уряду Азарова. Ймовірно, що комуністи дадуть пару голосів, які в підсумку не зіграють ніякої ролі. При голосуванні вони будуть враховувати голосування самих опозиціонерів, тобто, якщо у них буде мало голосів, то комуністи можуть сміливо заявити, що "ви самі погано підготувалися, чому ви нас використовуєте". Сьогодні буде так, як з пенсійною реформою - в результаті сторони банально не домовляться. Просто у опозиціонерів немає плану подальших дій, вони думають, що умови для безперспективності роботи влади самі собою створяться. Але це оманливе думку", - стверджує він.
Політолог, як і його колеги, переконаний, що сьогодні в самій опозиції відсутні 100% людей, готових проголосувати за відставку Кабміну.
"Думаю, п'ятниця такий день, коли явка буде невисокою. Та й тим більше, на тлі того, що в опозиції будуються нові майданчики для компромісів з владою, частина з її членів (думаю, пару десятків з лав меншості) не проголосують за відставку Кабміну", - сказав політолог.
Крім того, Цибулько відзначає, що в даний час у опозиції не набереться більше 5 осіб, готових працювати в кризових умовах на посадах міністрів. Інтелектуальний рівень опозиції, на його думку, поступається рівню влади, тому вони в ситуативних моментах завжди їй поступаються.