ua en ru

Політолог розкритикував зрив соціальної сесії Київради опозицією

Позбавивши працівників транспортних підприємств міста зарплат, а столичних вчителів і медиків - надбавок, опозиція позбавляє саму себе підтримки значної частини киян. Так прокоментував зрив сесії Київради політолог Кость Бондаренко.

"Я абсолютно не здивований такими, здавалося, абсурдними діями опозиції. Це втілення хаотичних метань, що не мають ніякої логіки, які ми спостерігаємо за опозицією останній місяць. Але якщо раніше дії "трійки" викликали жорстку критику в основному громадськості на Майдані, то сьогодні опозиція перевершила саму себе, зробивши серйозну ставку на повне неприйняття у людей", - сказав експерт.

"Зривати сесію, на якій основним питанням поставлено питання виплати зарплат бюджетникам та надбавок - верх дурості. Думаю, сьогодні опозиція легким рухом руки позбавила саму себе значної частини підтримки киян. Ніякого політичного і навіть смислового сенсу в таких діях не було. Це роботизований протест, викликаний відсутністю адекватних планів. Тобто головна задача протестувати проти всього, навіть не вникаючи в сенс того, що відбувається. Лише б не показати народу, що ідей немає, планів немає, виразної мети - теж немає. Протест заради протесту", - уклав політолог.

Нагадаємо, сьогодні позачергова сесія Київради, яка проходила сьогодні у приміщенні Солом'янської РДА, змогла прийняти лише одне рішення - звернення Київської міської ради до киян. Після цього в зал засідань вдерлася, виламавши при цьому двері, група народних депутатів на чолі з Олександром Бригинцем (ВО "Батьківщина") та Ігор Мірошниченко (ВО "Свобода") і заблокувала трибуну. Тривалі прохання дозволити депутатам Київради працювати не знайшли відгуку у опозиціонерів. Секретар Київради Галина Герега змушена була закрити засідання.

На сесії крім звернення Київрада планувала розглянути лише кілька питань, які стосуються, в тому числі соціальних гарантій киянам. Зокрема депутати планували виділити кошти на заробітні плати та надбавки працівникам бюджетної сфери. На ці цілі Кабінет міністрів направив місту 1,33 млрд грн, однак їх розподіл на зарплати і надбавки необхідно було затвердити рішенням столичних депутатів.