Дніпропетровська область демонструє фінансову дисципліну з елементами лідерства. Таку думку висловив директор аналітичного центру "Політика" Микола Давидюк, коментуючи передачу проекту бюджету обласної державної адміністрації в облраду.
Він підкреслив, що Дніпропетровська область зробила це раніше інших регіонів країни. "Факт передачі адміністрацією області проекту бюджету 1-го грудня - сигнал інвесторам, на який облрада повинна адекватно відреагувати, щоб доповнити позитивне уявлення про регіон", - заявив Давидюк.
"Добре збалансований бюджет, орієнтований на розвиток області та залучення інвестицій - пріоритет губернатора Резніченка. Він прекрасно знає бізнес і тому добре розуміє, як зробити область привабливою для інвесторів, створити сприятливий бізнес-клімат і поліпшити загальний добробут", - додав директор аналітичного центру.
На думку політолога, важливий той факт, що область перша не тільки в поданні бюджету, а й прозорості його реалізації, встановивши традиції роботи через сервіс держзакупівель ProZorro. Це також вітається і інвесторами, і західними партнерами.
"Децентралізація в дії - це коли регіони працюють з бюджетом швидше, ніж Міністерство і Кабмін. Це власне те, про що говорить Президент - фінансова ініціатива повинна зміститися в регіони і бути ближчою до звичайних громадян і ефективнішою для держави в цілому", - підкреслив Давидюк.
Раніше керівник області Валентин Резніченко завив, що бюджет Дніпропетровщини-2016 вперше максимально враховує потреби жителів регіону. Збільшено видатки за всіма сферами розвитку та соціального забезпечення: будівництво і ремонт шкіл, дитсадків, лікарень, водоводів і доріг, соціальні виплати, субсидії і пільги. Завдяки децентралізації, яку проводить у країні Президент Петро Порошенко, прогнозується збільшення доходів Дніпропетровській області на 25%.
За словами Резніченка, витрати на зарплати, харчування в лікарнях і школах, медикаменти, пенсії, стипендії, пільги збільшені на 20%, що означає, що "бюджет споживання" Дніпропетровської області в 2016 році виріс з 3 млрд грн до 3,6 млрд грн. На 75% зростуть соціальні субвенції з держбюджету, зокрема, на 17% - соцвиплати, на 226% - субсидії і пільги.