Політики використовують небезпечний порядок денний, що робить винними і дегуманізує цілі групи людей
Використовуючи для побудови міжнародних відносин формулу "ми проти них", політики роблять світ ще більше розділеним і небезпечним. Про це повідомляється у щорічній доповіді правозахисної організації Amnesty International "Стан прав людини в світі", яка була опублікована в середу, 22 лютого, передає DW.
"2016 рік був роком, коли цинічне використання наративу "ми проти них", щоб звинуватити, посіяти ненависть і страх, досягло рівня популярності, якого не спостерігалося з 1930-х років", - заявив генеральний секретар Amnesty International Саліл Шетті.
Шетті підкреслив, що така ситуація спостерігається по всьому світу.
"Чи то Трамп, Орбан, Ердоган, або Дутерте - дедалі більше політиків протиставляють себе політичним елітам та використовують небезпечний порядок денний, який робить винними і дегуманізує цілі групи людей", - додав Шетті.
Amnesty International попереджає, що в 2017 році криза тільки посилиться через відсутність лідерів, які ставлять питання про права людини. На думку Шетті, в 2017 році сильні світові держави переслідують вузькі національні інтереси, нехтуючи міжнародним співробітництвом.
Що стосується України, то Amnesty International зазначає, що в 2016 році країні не вдалося досягти значного прогресу в процесі притягнення до відповідальності чиновників, відповідальних за зловживання силою під час Евромайдану.
Також організація повідомила, що українська влада, як і сепаратисти, практикувала незаконні затримання на підконтрольних їм територіях Донбасу, проте не понесла відповідальності за порушення міжнародного права.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що голова правління Transparency International Хосе Угас заявив у відкритому листі до президента України Петра Порошенка, що прогрес у розслідуванні корупційних злочинів, скоєних колишнім президентом України Віктором Януковичем і його командою, не був досягнутий.