Політичними силами України можна підписати конституційний договір для підвищення довіри, - Клюєв
Щоб підвищити довіру між політичними силами України, можна підписати конституційний договір. Про це заявив глава Адміністрації Президента України Андрій Клюєв в інтерв'ю кореспондентам кількох європейських видань, повідомила прес-служба Президента України.
За словами Клюєва, цей документ може містити основні принципові положення, які мають бути відображені в Конституції і чіткі зобов'язання сторін. А після підписання договір можна затвердити постановою Верховної Ради України , припустив Андрій Клюєв.
Він зазначив, що Президент України Віктор Янукович готовий йти на зустріч вимогам опозиції, тому підтримує переговори щодо внесення конституційних змін і скорочення президентських повноважень.
Клюєв вважає неприпустимим перенесення на вулиці розбіжностей з приводу процедур прийняття законопроектів.
"Щоб прийняти зміни до Конституції треба мати 300 голосів. Це означає, що без думки опозиції це неможливо. Природно треба домовлятися , знаходити консенсус і створювати загальний прийнятний для всіх варіант. На жаль, проекту , який би влаштував усі опозиційні сили, поки немає. У будь-якому випадку треба сідати за стіл переговорів. За два, максимум три тижні можна обговорити весь проект і проголосувати його, відправивши до Конституційного суду", - сказав глава Адміністрації Президента України.
Він підкреслив, що ситуація на вулицях повинна протверезити політиків.
"Політики нічого не варті, якщо таке твориться на вулицях. Ми повинні всі суперечки перенести в парламент . Але ці питання треба вирішувати швидко", - підкреслив Клюєв.
Він також підкреслив, що можна навіть повернутися до моделі Конституції 2004 р., але тільки згідно законній процедурі.
Андрій Клюєв зазначив, що політична воля для прийняття конституційних змін у влади є, необхідно лише наявність такої волі у опозиції. Треба пояснити людям на вулицях, що конституційні зміни потрібно прийняти виважено і цивілізовано.