Загиблий на Майдані міг інфікувати інших мітингувальників
Чоловік, який помер на Майдані, міг бути небезпечний для оточуючих демонстрантів. До такого висновку прийшли медики після розтину тіла. Виявилося, що 51-річний львів'янин був хворий відкритою формою туберкульозу, становить небезпеку для оточуючих.
Медики настійно рекомендують всім, хто контактував з Володимиром Янішевським (з його фотографією можна ознайомитися в кінці статті), у терміновому порядку звернутися у найближчий медичний заклад, що має інфекційне відділення.
Ця тема в п'ятницю, 6 грудня, стала однією з топових на багатьох медійних майданчиках: в агентстві "Укрінформ" з журналістами з цього питання спілкувалися представники Міністерства охорони здоров'я та Державної служби з протидії ВІЛ-інфекції, Сніду та інших соціально небезпечних захворювань; в ефірі різних телеканалів виступали експерти і лікарі київських медустанов; через газети і радіо експерти говорили про необхідність своєчасного звернення до профільних медустанови і неприпустимість перебування інфікованих пацієнтів у натовпі.
Справа в тому, що перебування таких хворих серед великого скупчення людей категорично заборонено і є неприпустимим, так як вони можуть заразити туберкульозом оточуючих. Незважаючи на те, що Україні в останні роки вдалося більш-менш вирівняти ситуацію з епідемією цього захворювання, ситуація є доволі небезпечною. Деякі волонтери вже розпочали прямо на столичних вулицях роздавати інформаційні буклети, в яких вказані телефони «гарячих ліній», а також описаний порядок дій для людини, який виявив у себе симптоми захворювання: кашель понад 2-3 тижнів, температура, слабкість, зниження ваги та ін.
Експерти вже закликали учасників масових акцій уважно придивлятися до оточуючих людей і рекомендувати їм звернутися в медичні установи при наявності симптомів туберкульозу або інших інфекційних захворювань. До речі, відповідно до Закону України «Про боротьбу із захворюванням на туберкульоз» можлива примусова госпіталізація хворих, які відмовляються від лікування. Стаття №11 цього документа якраз і описує механізм примусової госпіталізації.
"Ми звертаємося до учасників всіх акцій, звертаємося до громадськості з проханням утриматися на час небезпечного періоду від масового скупчення людей, звертаємося до батьків: бережіть своє здоров'я, здоров'я своїх дітей, переконайте своїх дітей, які найбільше схильні до інфекційних захворювань, піти з вулиці та вести безпечний спосіб життя", - закликав громадськість перший заступник міністра охорони здоров'я Олександр Качур.
Як вже повідомлялося, тіло чоловіка було виявлено поблизу наметового містечка. На місце приїхали співробітники міліції (включаючи слідчо-оперативну групу) та медики. Останні констатували смерть, а також уклали відсутність ознак насильницької смерті. Пізніше тіло було направлено на судмедекспертизу, за результатами якої вдалося встановити, що причиною смерті стала відкрита форма туберкульозу, яка викликала внутрішньо кровотеча. Експерти настійно рекомендують людям, присутнім на різних масових акціях у Львові та Києві, уважно придивитися до фотографій покійного. Якщо ви контактували з ним, то необхідно в терміновому порядку звернутися до найближчого медичного закладу, що має інфекційне відділення.