Міністр соціальної політики Марина Лазебная пояснила, чому пенсії в Україні через 30 років можуть знизитися майже вдвічі. Це станеться, якщо не впроваджувати накопичувальну пенсійну систему.
"Якщо не накопичувати й нічого не робити, то коефіцієнт заміщення в Україні через 30 років буде 18%. Зараз він близько 30%. Це - скільки становить наша пенсія стосовно заробітної плати. Це прогноз Світового банку. Тобто, наприклад, якщо зарплата 10 тисяч гривень, то пенсія - 1800 гривень", - зазначила міністр.
Лазебна підкреслила, що уряд вже в ручному режимі "дотягує" солідарні пенсії.
"У нас є п'ять мінімальних пенсійних виплат. Одна розраховується від прожиткового мінімуму для людей з маленьким стажем, інша - для людей з повним стажем, зараз становить 2400 гривень і залежить від мінімальної зарплати. Ще три ми встановлюємо урядовими рішеннями, в тому числі доплати за віком", - заявила глава Мінсоцполітики.
Вона підкреслила, що без накопичувальної пенсії кожна держава буде в ручному режимі "латати дірки".
"В Україні потрібно будувати цивілізовану накопичувальну систему. Саме зараз і потрібно це робити. Щорічно 60 тисяч осіб через вік у нас просто позбавляються можливості брати участь у пенсійному накопиченні. Тоді як в 77 країнах це працює", - підсумувала міністр.
Нагадаємо, Мінсоцполітики разом з Верховною радою розробляє модель, за якою українці зможуть отримувати пенсію у розмірі 7 тисяч гривень. Такі виплати можливі для майбутніх поколінь при виході на накопичувальну систему.
Як писало РБК-Україна, на початку березня Мінсоцполітики анонсувало зростання пенсій в Україні до 7 тисяч гривень.
Відзначимо, планову індексацію пенсій у 2021 році провели з коефіцієнтом 1,11. Мінімальний розмір підвищення пенсії був встановлений на рівні 100 гривень.