Резолюцію з критикою ядерної програми Ірану підтримає більшість членів ради керівників Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ), передає Reuters з посиланням на дипломатичні джерела.
За словами співрозмовників агентства, представникам "шістки" міжнародних посередників (Росія, США, Франція, Великобританія, Китай і Німеччина) вдалося погодити проект документа, який став результатом компромісу між Заходом, виступаючим за жорсткі заходи відносно Ісламської Республіки, і Росією з Китаєм, які закликають до продовження діалогу з Тегераном.
У проекті резолюції, який надійшов в розпорядження агентства, "шістка" висловлює "зростаючу глибоку заклопотаність" ядерною програмою Ірану і закликає Тегеран активно співпрацювати з інспекторами МАГАТЕ, а також продовжити серйозні переговори з посередниками без висунення попередніх умов.
Крім того, члени керуючої ради МАГАТЕ мають намір за допомогою резолюції звернутися до генерального директора агентства Юкія Амано з пропозицією доповісти про прогрес у переговорах з Іраном на наступному засіданні ради, призначеному на березень 2012 р.
Коментуючи узгоджений документ, глава Міністерства закордонних справ РФ Сергій Лавров 17 листопада 2011 р. заявив, що резолюція має збалансований характер, спирається на перевірені факти і не містить спекулятивних оцінок і висновків. Глава російського зовнішньополітичного відомства також висловив надію, що документ буде прийнятий сьогодні.
Напередодні Амано виступив з ініціативою відправки місії агентства в Іран для перевірки відомостей, наведених у останній доповіді ядерного регулятора, яка нібито базується на отриманих розвідданих. Він також заявив, що влада Ірану повинна відповісти на питання про цілі і характер ядерної програми республіки.
У червні 2010 р. Рада Безпеки ООН проголосувала за введення четвертого раунду міжнародних санкцій відносно Ірану за "ядерний непослух". Переговори з Іраном з питання ядерної програми поки не принесли істотних результатів. Представники "шістки" міжнародних посередників закликають Тегеран відмовитися від програми по збагаченню урану, тоді як Іран продовжує відстоювати своє право розвивати мирні ядерні технології.
Рада керівників, в яку входять представники 35 держав, є одним з керівних органів МАГАТЕ разом з генеральною конференцією і секретаріатом.