ua en ru

За неофіційними даними, Італія готує антикризовий план обсягом 20-25 млрд євро

Новий уряд Італії на чолі з Маріо Монті може вже 5 грудня 2011 р. оприлюднити програму заходів жорсткої економії обсягом 20-25 млрд євро. Про це повідомили джерела в уряді країни, уточнивши, що вона буде розрахована на 2 роки, передає Reuters. Значна частка зекономлених за рахунок даного плану засобів (10-12 млрд євро), згідно з задумом італійської влади, піде на скорочення дефіциту бюджету (що відповідає цілям уряду з виходу на збалансований бюджет до 2013 р., незважаючи на уповільнення темпів зростання економіки і зростання прибутковості за держоблігаціями країни). Сума, що залишилася буде спрямована на пожвавлення італійської економіки.
Кабінет міністрів Італії проведе 5 грудня 2011 р. засідання, в ході якого буде схвалена програма з виведення економіки країни з кризи. За підсумками засідання відбудеться прес-конференція, на якій представники італійського уряду деталізують антикризовий план. Після цього за програму заходів жорсткої економії повинна буде проголосувати нижня палата парламенту Італії, а потім - Сенат.
Як повідомили джерела, антикризова програма Монті включає збільшення пенсійного віку для значної категорії громадян, лібералізацію сфери професійних послуг, а також ряд реформ, запланованих до проведення ще попереднім урядом на чолі з Сильвіо Берлусконі, але так і не втілених у життя.
Раніше повідомлялося, що парламент Італії має намір прийняти пакет антикризових заходів, підготовлений прем'єр-міністром Монті, до католицького Різдва 25 грудня ц.р.
Нагадаємо, 16 листопада 2011 р. Президент Італії Джорджіо Наполітано привів до присяги новий коаліційний уряд на чолі з Монті. До цього колишній єврокомісар з внутрішніх ринків і конкуренції Монті остаточно сформував свій уряд з 16 міністрів, жоден з яких не виявився політиком. Антикризовий уряд складається з банкірів, безпартійних технократів і представників академічних кіл. Основне завдання, яке Президент поставив перед Монті, полягає у проведенні в країні економічних реформ, спрямованих на якнайшвидший вихід Італії з боргової кризи, що захлеснула країну і яка охоплює всю єврозону.