За якими принципами будують нерухомість в Україні
«Велика кількість компаній в Києві досі будують за проектами, які були актуальні в часи ажіотажного попиту, акцентуючи увагу на тому, щоб отримати максимум квадратних метрів земельної ділянки, на якій зводять житло. При цьому такі компанії не враховують, що сьогодні залучити покупця до інвестування в некомфортний для проживання проект дуже складно. У підсумку будують висотки, які можна продати лише за ціною близькою до собівартості». Таку думку озвучив Олександр Попов, директор проектної групи «Архиматика».
За останні кілька років, принцип «вичавити максимум квадратних метрів земельної ділянки», за яким будували і досі будують деякі забудовники, сьогодні не працює, пишуть Фінанси.
Неякісне пропозицію, яке ніхто не хоче купувати, впливає на загальну оцінку динаміки ринку нерухомості, створюючи враження, що ринок стагнує. За його словами, квартири в цікавих для інвестора проектах, сьогодні продаються ще до введення будинку в експлуатацію. Це житло з красивими вестибюлями, коридорами, хорошими плануваннями квартир і з розвиненою інфраструктурою будинку, і звичайно з гарним зеленим пішохідним ландшафтом двору в який мешканець може потрапити відразу з дверей будинку, а не пробираючись через лабіринт запаркованих автомобілів.
«Якісні проекти помітно дорожче проектувати і трохи дорожче будувати, але вони в підсумку швидко продаються. Затребуваний продукт дозволяє не тільки примножити вкладені забудовником гроші, але і створює імідж компанії відповідального забудовника, який піклується про комфорт свого майбутнього покупця квартири», - вважає експерт.