У 2018-2020 роках уряду потрібно повернути кредиторам суму, еквівалентну 21 млрд доларів
Пік виплат зовнішнім кредиторам України настане в 2019-2020 роках. Про це сказано в матеріалі РБК-Україна "Всім винна: чи вистачить Україні грошей, щоб повернути борги".
Так, в 2018-2020 роках уряду потрібно повернути кредиторам суму, еквівалентну 21 млрд доларів. Це приблизно 546 млрд гривень за курсом 26 гривень/долар і майже третина державного боргу, який до початку липня Мінфін оцінив у майже 63,3 млрд доларів. Велика частина заборгованості номінована в іноземній валюті - доларах і СПЗ (спеціальні права запозичення - валюта МВФ, якою він, як правило, кредитує і якою йому потрібно повертати борги). Зовнішнім кредиторам у цей період потрібно повернути 11,1 млрд доларів.
"Пік виплат настане в 2019-2020 роках, коли прийде час погашати єврооблігації, випущені в 2015 році Мінфіном Наталії Яресько при реструктуризації зовнішнього боргу. Крім того, скоро доведеться повертати великі суми Міжнародному валютному фонду, США і Євросоюзу", - випливає з графіка прогнозних платежів, наданого Міністерством фінансів на запит РБК-Україна.
При цьому зазначено, що після 2020 року витрати на погашення держборгу скоротяться. Хоча ще сім років після піку виплат потрібно буде не менше 2 млрд доларів на рік, щоб погашати єврооблігації і повертати борги МВФ та іншим фінансовим організаціям.
Нагадаємо, в липні прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що зовнішні борги України складають 80% ВВП.