Перезавантаження влади від виборів в Раду очікувати не варто, - Медведчук
Результати виборів до Верховної Ради вкрай невтішні, пише лідер громадського руху «Український вибір» Віктор Медведчук.
«По-перше, низька явка виборців (трохи вище 50%) - свідчення того, що народ переконаний: вибори за змішаною системою не забезпечать «перезавантаження» влади і нічого не змінять в країні. Закон про вибори 2011 року - це рудимент, пережиток минулого. Величезна кількість порушень по мажоритарці - яскраве тому підтвердження. За змішаною системою обирали депутатів в 2012 році. Результат, як говориться, у наявності. Марно сподіватися, що новий склад Верховної Ради, обраний за старим законом, буде істотно відрізнятися від попереднього. «Коаліціади», «ширки» і «договорняки», популізм, кнопкодавство і «тушкування», політичний лобізм і блокування роботи у ВР - все це ми неодмінно побачимо і в новому парламенті. Питання тільки - як скоро», - написав Медведчук.
По-друге, стверджує він, вибори проводилися таким чином, що третина країни практично не отримала представництва в парламенті: інтереси російськомовного населення там буде захищати один «Опозиційний блок».
«По-третє, низький рівень підтримки радикальних політичних сил - «Свободи», «Батьківщини», «Громадянської позиції», «Правого сектора», одним словом, представників «партії війни» - свідчить про те, що народ втомився від «риторики війни»: агресії, конфронтації, ескалації насильства, ненависті, міжнаціональної ворожнечі ... Українці хочуть миру і стабільності, і це повинно стати керівництвом до дії для новообраних депутатів. Але от чи стане?», - зазначив політик.
По-четверте, вважає він, очевидно, що після виборів життя українців не зміниться на краще. «До парламенту пройшли сили, відповідальні за економічну кризу і антисоціальну політику в Україні. Можна не сумніватися, що дубль два «уряду камікадзе» продовжить бездумно набирати кредити, знецінювати гривню, підвищувати ціни і тарифи. Правда, тепер чиновники будуть це робити без оглядки на народ (мовляв, виборці висловили нам довіру, значить, режим жорсткої економії можна зводити в ранг державної політики)», - стверджує лідер «Українського вибору».
«По-п'яте, корупційні скандали, якими запам'яталася українцям восьмимісячна діяльність Кабміну, стануть характерною рисою новосформованого уряду. Як влада воює з корупцією, ми вже мали можливість переконатися: замість того щоб боротися, вона воліла її очолити. Тому корумпованість, непотизм, лобіювання інтересів ФПГ будуть притаманні і парламенту, і Кабміну», - упевнений Медведчук.
«По-шосте, президентські вибори, як і вибори в парламент, проходили під гаслами децентралізації влади та розширення прав регіонів. Несподіваний успіх партії «Самопоміч» пояснюється затребуваністю ідей децентралізації та розширення прав органів місцевого самоврядування - того, про що «Український вибір» заявляє з моменту свого створення. А слогани «Країною керуєш ТИ!» І «Візьми и зроби» - це два рівноправних відображення ідеї громадянина як джерела влади, рушійної сили змін у державі. Час покаже, чи буде нова політсила реально відстоювати інтереси територіальних громад, реалізовувати ідеї бюджетної, кадрової та земельної децентралізації. Ми вже спостерігали, як це гасло - один з ключових під час президентських виборів - був забутий відразу ж після 25 травня. Втім, як і ідея народного контролю та відповідальності чиновників перед громадянами», - зазначив політик.
І по-сьоме, вже найближчим часом українці стануть свідками захоплюючих шоу - «коаліціади», «спікеріади», «портфеліади», впевнений лідер громадського руху «Український вибір». «Так звані демократичні сили в гонитві за портфелями і доступом до бюджетної годівниці проявлять чудеса «комунікації», пристосуванства та політичної мімікрії. Так що незабаром ми знову станемо свідками самих протиприродних варіантів коаліції. У підсумку отримаємо оновлений склад Верховної Ради (з новими-старими обличчями, якими управлятимуть все ті ж ляльководи). Чи варто говорити, що вони нічого не зроблять для того, щоб покращити життя пересічних громадян і кардинально реформувати країну? Тому питання про те, чи відбудеться «перезавантаження» влади після виборів, є риторичним», - резюмував Віктор Медведчук.