ua en ru

Перелома буде вимагати від НАБУ і САП якнайшвидшої передачі "справи ОПЗ" до суду

Голова Наглядової ради Одеського припортового заводу - перший заступник глави НАК "Нафтогаз України" Сергій Перелома подасть в суд на Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру, якщо вони будуть зривати процесуальні строки передачі "справи ОПЗ" до суду. Про це він заявив в інтерв'ю українським ЗМІ.

За його словами, повністю свою правоту він зможе довести лише при розгляді звинувачень по суті.


"Підозру мені було пред'явлено 14 липня, за законом НАБУ і САП є два місяці, щоб обвинувальний акт був переданий до суду. А це - середина вересня. Так що дивно виглядає нещодавня заява прокурора САП Назара Холодницького, що справу можливо буде направлено до суду тільки в жовтні-листопаді. Більше того, тепер НАБУ хоче відтягнути це ще далі - аж на 4 місяці. І весь цей час тримати мене і Миколи Щурікова під домашнім арештом. Причому під смішним приводом - проведення нової експертизи для визначення збитків", - пояснив Сергій Перелома.

Він робить висновок, що на момент пред'явлення підозр у НАБУ і САП не було ніяких доказів вини, крім фіктивних експертиз. "Нас голосно звинуватили і тепер намагаються обґрунтувати. Чого домагається обвинувачення, відтягуючи передачу в суд? Можливо, хочуть щось сфальсифікувати і "намалювати". Але я хочу довести в суді свою невинність як можна швидше", - підкреслив він.

Торкаючись нинішньої ситуації на ОПЗ, Сергій Перелома "звернув особливу увагу на роль одеського губернатора Міхеїла Саакашвілі в зриві приватизації заводу".

"Всі скандали навколо ОПЗ почалися з заяв Саакашвілі в листопаді 2015. Після цього було розпочато кримінальне провадження одеською поліцією і прокуратурою, які очолювали його соратники. Далі справи були передані НАБУ і САП, де за дивним збігом обставин працює ще один соратник Саакашвілі – Гізо Углава", - зазначив голова наглядової ради ОПЗ.

Він підкреслив, що атаки на ОПЗ закінчилися закономірним результатом – зривом приватизації підприємства. "Великі гроші люблять тишу, скандали їх відлякують, - сказав Перелома. - Всі 7 іноземних компаній відразу ж відмовилися від участі в конкурсі".

У результаті, підкреслив голова наглядової ради, стартова ціна заводу знижена в два рази і тепер "відкриваються двері для олігархічного капіталу, в тому числі і російського походження".

"Дії Саакашвілі мають бути розслідувані відповідними органами. Адже держбюджет вже втратив мінімум 6,5 млрд. грн. Ці кошти могли піти і на армію, і на соцзабезпечення, і на медицину. Приміром, за ці мільярди можна модернізувати 600 танків Т-64 до рівня сучасного "Булата" або закупити в Європі понад 1 300 найсучасніших реанімобілів. В результаті брудної піар-кампанії астрономічна сума, по суті, вкрадені в України", - зазначив Сергій Перелома.