Передача НБУ повноважень щодо визначення мінімального розміру регулятивного капіталу банків є неприпустимою, - АУБ
Передача НБУ повноважень щодо визначення мінімального розміру регулятивного капіталу банків є неприпустимою. Про це повідомив під час прес-конференції президент АУБ Олександр Сугоняко, передає кореспондент РБК-Україна.
«Ми вважаємо недоцільними ціни до порядку регулювання достатності (адекватності), регулятивного капіталу банку та обмеження на залучення банками коштів фізосіб, які запропоновані в останній версії законопроекту «Про внесення змін до деяких законів України (щодо регулювання діяльності банків)» №0884», - сказав О.Сугоняко.
За його словами, у законопроекті пропонується нова редакція ст.35, відповідно до якої передбачається передача Нацбанку України повноважень з визначення мінімального розміру нормативу адекватності регулятивного капіталу та мінімального розміру регулятивного капіталу, який на сьогодні визначається законом, а також провадження нового коефіцієнту співвідношення регулятивного капіталу та зобов'язань банку.
«Зміна мінімального значення цього нормативу безпосередньо впливає на можливість банків кредитувати...тому неприпустимою є передача НБУ таких повноважень», - зазначив він.
Він пояснив, що відповідно до закону України «Про фонд гарантування вкладів фізичних осіб» участь банків у фонді є обов'язковою і банк зобов'язаний перерахувати до фонду початковий збір у розмірі 1% статутного капіталу. «Таким чином, новостворений банк буде змушений здійснити значні витрати, пов'язані із вступом до фонду, не маючи реальної змоги протягом 2 років залучати кошти фізосіб і розвивати таким чином свою діяльність», - зазначив О.Сугоняко.