Доопрацьований варіант пенсійної реформи, який запропонував уряд, - це розумний компроміс між радикальними змінами, передбаченими в пенсійній системі, і суспільними очікуваннями, вважає директор Національного інституту стратегічних досліджень Андрій Ермолаєв.
"Враховуючи демографічну і економічну ситуацію в країні і дотації з бюджету на пенсії, відмовитися від реформи неможливо", - вважає Ермолаєв.
Експерт відзначив, що однією з найрезонансніших норм нового проекту є обмеження максимальних пенсій, навіть не дивлячись на невеликий економічний ефект від цього нововведення. "Є очікування громадськості, пов'язані із справедливими підходами до виплати пенсії. Багато виплат пенсій різним категоріям держслужбовців виглядають як "політичні хабарі". Тому навіть з точки зору становлення справедливості і моралі це треба було зробити", - підкреслив він.
Нагадаємо, нова версія законопроекту про пенсійну реформу передбачає плавніше підвищення пенсійного віку для військовослужбовців і держслужбовців, а для жінок передбачена можливість добровільного виходу на пенсію в 55 років протягом трьох років. На думку автора реформи, віце-прем'єра Сергія Тігіпка, цей варіант набагато м'якше попереднього. Крім того, вводиться обмеження максимальних пенсій на рівні 10 прожиткових мінімумів для непрацездатних.