У 2015 році Україна стала незалежною від російського ринку
Завдяки дерегуляційним ініціативам Україні у 2015 році вдалося досягти рекордного експорту зернових за всі роки Незалежності - 34,8 млн тонн. Про це йдеться у звіті за рік роботи міністра аграрної політики та продовольства України Олексія Павленка, передає прес-служба міністерства.
"За рік роботи ми скасували понад 20 дозвільних документів, ветеринарних свідоцтв та сертифікатів якості, запровадили ще понад 50 інших змін з дерегуляції. Зокрема, скасовано обов'язковість карантинного сертифікату, що заощадить 1-1,5 млрд грн. у рік. Загалом спрощено до 50% регулюючих процедур у галузі, що відчутно поліпшило ведення бізнесу", - написав Павленко на своїй сторінці у Facebook.
За словами Павленко, завдяки дерегуляційним ініціативам вдалося досягти рекордного експорту зернових за всі роки незалежності - 34,8 млн тонн, а суб'єкти агроринку зекономили 5 млрд гривень і скоротили логістичний ланцюг майже на 1,5 тижні.
"В умовах оборонного бюджету та браку державної фінансової допомоги, українські аграрії прагнуть звести до мінімуму регуляційні процедури. Усвідомлюємо, що для розвитку сільського господарства та активізації підприємницької активності необхідні сприятливі умови. Відтак, одним із пріоритетних напрямів діяльності нової команди Міністерства стала дерегуляція агросектору", - зазначив Павленко.
Він також наголосив, що надлишкові регулюючі процедури впливають на ділову активність. За його словами, надмірні ліценції, свідоцтва та дозволи забирають час і велику частку доходів учасників ринку. Тому скасування непрозорих та обтяжливих регуляцій є невід'ємним атрибутом реформування АПК.
"Зміни відбулися також у сфері насінництва. Продукція українських підприємств зайняла свою нішу на міжнародному ринку. Зараз не потрібно чекати тижнями аби отримати необхідні дозволи і сертифікати. Владнати всі формальності можна протягом одного дня", - додав Павленко.
За його словами, кардинальні зміни відбулися, оскільки Україні вдалося успішно пройти аудит ЄС і підтвердити, що національна система перевірки якості продукції еквівалентна європейській. Відтепер, після скорочення надмірних дозволів для експорту насіння потрібно лише два документи - сертифікат ОЕСР та свідоцтво ІСТА.
За словами міністра, процес дерегуляції набирає обертів. Міністерство направило на розгляд парламенту законопроект, який передбачає удосконалення системи сертифікації насіння.
Як зазначив Павленко, імплементація європейських принципів організації насіннєвого ринку в Україні дозволить збільшити обсяги експорту насіння в понад 1,5 рази, залучити інвестицій на сотні мільйонів доларів.
"Дерегуляція і загалом реформування агросфери спрямовані на підтримку бізнесу і стимулювання конкуренції і підвищення якості продукції. Це відкриє нам нові ринкові перспективи. У 2015-му Україна вже стала незалежною від російського ринку. Для української продукції відкрито 9 нових ринків. Україна - глобальний гравець на світових ринках", - наголосив Павленко.