Парламентська асамблея Ради Європи вважає неприйнятною федералізацію України.
Парламентська асамблея Ради Європи вважає неприйнятною федералізацію України. Про це йде мова в пункті 9 проекту резолюції ПАРЄ "Останні події в Україні: загрози для функціонування демократичні інститути", оприлюдненому на сайті асамблеї.
"Асамблея наполегливо виступає проти будь-яких ідей федералізації України, так як це може значно послабити єдність і стабільність країни", - йдеться в проекті резолюції.
При цьому, асамблея рекомендує українській владі розробити комплексну і всеосяжну стратегію, спрямовану на зміцнення місцевих і регіональних органів влади та децентралізацію влади.
"Така стратегія децентралізації повинна бути заснована на принципах сильної унітарної держави з ефективною системою централізованого управління з делегуванням відповідальності і повноважень регіонам", - наголошується в проекті резолюції.
Водночас, відзначають в асамблеї, розкол між сходом і заходом України, що посилився останнім часом, має політичне походження.
При цьому, на думку ПАРЄ, жоден з аргументів, які використовуються Російською Федерацією для виправдання своїх дій, не заснований на реальних фактах і доказах.
Також в асамблеї називають референдум щодо приєднання до Росії, що пройшов 16 березня 2014 р. в Криму, таким, що суперечить як кримській, так і українській Конституції, а також висловлюють занепокоєння з приводу великої концентрації російських військових на кордоні з Україною.
Крім того, в проекті резолюції асамблея висловлює стурбованість з приводу збільшення кількості обґрунтованих повідомлень про порушення прав етнічних українців та кримськотатарської меншини в Криму після приєднання до Росії.
Водночас ПАРЄ також заявляє і про численні неправдиві повідомленнях про порушення прав людини в Україні, що мають негативний вплив на міжнаціональні відносини в країні.
"Ми закликаємо всі ЗМІ утриматися від необґрунтованих повідомлень і висвітлювати події в країні та її регіонах неупереджено і за фактами. Ми закликаємо владу утриматися від будь-якої цензури у ЗМІ", - наголошується в проекті резолюції.
Зазначимо, голосування ПАРЄ з даної резолюції заплановано на завтра, 9 квітня 2014 р.