Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) позбавила Російську Федерацію права голосу в асамблеї до кінця 2014 р.
Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) позбавила Російську Федерацію права голосу в асамблеї до кінця 2014 р. Про це йдеться в ухваленій сьогодні резолюції асамблеї "Перегляд матеріально-правових засад раніше затверджених повноважень російської делегації".
"За" проголосували 145 делегатів, 21 - проти, 22 - утрималися.
Крім того, Росія позбавлена права брати участь в спостережних і моніторингових місіях, в виборах керівних органів асамблеї і суддів, участі в робочих органах асамблеї.
Також асамблея внесла поправку до резолюції, якою залишила за собою право анулювати повноваження російської делегації, якщо РФ не піде на деескалацію конфлікту і не відмовиться від анексії Криму.
Водночас, ПАРЄ відхилила поправку про повне позбавлення російської делегації повноважень.
"Щоб позначити засудження і несхвалення з її (ПАРЄ) боку дій Російської Федерації щодо України, асамблея ухвалює підтвердити повноваження російської делегації, при цьому призупинивши її право голосу до кінця сесії 2014 р.", - йдеться в резолюції.
Разом з тим, асамблея вважає, що політичний діалог повинен залишатися пріоритетним способом, щоб знайти компроміс.
"Призупинення повноважень російської делегації зробило б такий діалог неможливим, так як асамблея є гарною платформою для збереження підзвітності російської делегації на основі цінностей і принципів Ради Європи", - йдеться в резолюції.
При цьому, асамблея просить бюро розглянути питання про створення слідчого комітету, завданням якого буде розгляд і відстеження розвитку конфлікту, починаючи з серпня 2013 р. При цьому комітет повинен буде представити доповідь асамблеї в січні 2015 р.
У ПАРЄ підкреслюють, що дії РФ, що призвели до анексії Криму, в тому числі військова окупація української території і погрози використання військової сили, а також визнання результатів так званого референдуму про приєднання Криму до Росії, що пройшов 16 березня 2014 р., є порушенням міжнародного права, а також цілого ряду міжнародних договорів.
У своїй резолюції асамблея висловлює жаль з приводу того, що Росія наполегливо відкидає дипломатичні зусилля міжнародного співтовариства, спрямовані на де-ескалацію ситуації, не приймаючи пропозиції міжнародних посередників, відмовившись від створення міжнародної місії спостерігачів в Криму і вступити в прямий діалог з владою України, а також засуджує велику концентрацію російських військ на кордоні з Україною.
"Асамблея вважає, що порушивши суверенітет і територіальну цілісність України, Росія створила загрозу для стабільності і миру в Європі. Анексія Криму та кроки, що привели до цього, встановили зразок, який зараз повторюється в інших частинах України, як показали останні події в Донецьку, Харкові і Луганську", - йдеться в резолюції.
При цьому в ПАРЄ висловлюють жаль з приводу використання в політичних цілях високопоставленими російськими чиновниками повідомлень про можливі порушення прав російськомовного меншини, а також звинувачень на адресу української влади у вкрай правих поглядах.
Також у своїй резолюції асамблея висловлює серйозну стурбованість з приводу нинішнього становища нацменшин в Криму, зокрема, кримських татар і корінних українців.
"Асамблея закликає Росію, яка незаконно контролює цю територію, переконатися, що їх права не порушуються", - йдеться в документі.
Зазначимо, 8 квітня моніторингова комісія ПАРЄ підтримала проект резолюції про позбавлення делегації Росії права голосу в асамблеї до кінця 2014 р., при цьому відхиливши пропозицію представника Великобританії Роберта Уолтера про повне заморожування повноважень Росії з-за приєднання Криму.