Партнери в G8 просять РФ взяти на себе посередницьку місію з урегулювання ситуації в Лівії
Партнери в G8 просять Росію взяти на себе посередницьку місію для врегулювання ситуації в Лівії, повідомила РБК з посиланням на прес-секретаря Президента РФ Наталію Тімакову.
"Практично у всіх сьогоднішніх зустрічах, які проводив Президент, звучали прохання, щоб Росія взяла на себе посередницьку місію для врегулювання ситуації в Лівії", - зазначила вона. Нагадаємо, Президент Росії Дмитро Медведєв сьогодні провів двосторонні зустрічі з Президентом Франції Ніколя Саркозі, Президентом США Бараком Обамою, а також прем'єр-міністром Великобританії Девідом Кемероном.
Н.Тімакова наголосила, що і Н.Саркозі, і Б.Обама, і Д.Кемерон дякували Д.Медведєва за його конструктивну позицію по Лівії. "Ніяких розбіжностей з цього питання немає. Що стосується теми Сирії, то тут виражалася загальна заклопотаність тим, що там зараз відбувається", - підкреслила Н.Тімакова.
Раніше сьогодні неназваний представник уряду Іспанії повідомив про те, що керівництву більшості країн Європи глава уряду Лівії Алі аль-Махмуді направив пропозицію про припинення вогню. Однак радник Президента США з національної безпеки Бен Родс заявив сьогодні в Довілі, що, на думку адміністрації Сполучених Штатів, ця пропозиція Лівії не заслуговує довіри. За його словами, такі пропозиції повинні бути підкріплені діями, але поки влада Джамахірії не дотримуються резолюцію Ради безпеки ООН, прийняту для захисту цивільного населення північноафриканської країни.
Нагадаємо, в лютому 2011 р. у Лівії почалися масові акції протесту проти режиму глави держави Муаммара Каддафі, що переросли у громадянську війну між прихильниками і супротивниками лідера країни. Поступово армія М.Каддафі почала брати гору над повстанцями, проте Рада Безпеки ООН 17 березня 2011 р. прийняла резолюцію, що передбачає введення безпольотною зони над Лівією і відкриває можливість іноземного військового втручання в ситуацію в цій північноафриканській країні. Після цього по лівійської території почали наносити удари Військово-повітряні сили США Франції та інших країн. Згодом командування військової коаліцією взяв на себе НАТО.