ua en ru

Партії, що входять до НУ-НС, мають намір створити нову політичну силу, - джерело

Керівники опозиційних парламентських партій зайнялися складанням статуту нової партії, яку планується створити в результаті об'єднання чотирьох політичних сил. Учасники переговорів не виключають залучення до цього процесу та інших партій, за винятком "Батьківщини", пише в сьогоднішньому випуску видання "Комерсант-Україна".

Як стало відомо, лідери чотирьох опозиційних парламентських партій, що входять у фракцію "Наша Україна-Народна самооборона", - Арсеній Яценюк ("Фронт змін"), Анатолій Гриценко ("Громадянська позиція"), Микола Катеринчук (Європейська партія України) і Анатолій Матвієнко (УРП "Собор") домовилися об'єднатися в одну політичну силу. "Мова йде не про створення передвиборчого блоку, а про конструюванні на базі чотирьох партій єдиної потужної політичної сили", - повідомив присвячений в деталі переговорів джерело видання.

Тема об'єднання опозиційних партій далеко не нова. Останній раз вона активно обговорювалася напередодні минулорічних виборів до місцевих органів влади, які відбулися 31 жовтня. Тоді А.Гриценко заявляв: "При сильній," бульдозерної "влади повинна бути сильна, максимально скоординована і бажано об'єднана опозиція". А.Яценюк на початку жовтня також говорив, що після виборів в опозиції з'явиться можливість створити єдину партію. "Є шанс створити одну загальну партію і показати, що ми представляємо інтереси тієї частини українців, у яких інше бачення розвитку держави і які знають, що їхні інтереси є кому втілити, донести, передати і, головне, захистити", - стверджував він.

Варто зазначити, що процес об'єднання зайшов досить далеко. "Незадовго до нового року була створена робоча група з представників чотирьох партій, яка посилено працює над створенням статуту нової об'єднаної опозиційної політичної сили", - заявив співрозмовник "Комерсант-Україна".

Голова УРП "Собор" А.Матвієнко підтвердив виданню інформацію про підготовлюваний об'єднання опозиційних партій, підкресливши при цьому, що питання про кількість партій, які можуть стати суб'єктами нового об'єднання, "на сьогоднішній день відкрито". "Наміри об'єднатися в одну політичну силу є, і досить серйозні. Крім цих партій, є й інші суб'єкти переговорів, але, приміром," Наша Україна "поки що не дозріла для об'єднавчих процесів", - повідомив А.Матвіенко.

При цьому лідер УРП "Собор" уточнив, що до переговорів не запрошували партію "Батьківщина", очолювану екс-прем'єром Юлією Тимошенко. "'Батьківщина' - це ліва політична партія, і нехай вона розвивається самостійно, - заявив А.Матвієнко .- Наша ж партія, сподіваюся, буде правоцентристської, національно-демократичною силою".

Глава правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко вважає, що "мова йде не про об'єднання рівних політичних сил, а про фактичне приєднання дрібніших партій до "Фронту змін". "Це об'єктивно, оскільки партія Яценюка має найбільший рейтинг, - уточнив він виданню .- Якщо цей процес буде успішним, то буде вигідний як лідерам дрібних партій, які самостійно не зможуть подолати виборчий бар'єр на парламентських виборах, так і самому пану Яценюку, тому що він покаже виборцю, що приєднуються саме до нього". Ця теза побічно підтвердив і А.Матвієнко, який заявив, що бажає залишити словосполучення "Фронт змін" в назві нової політичної сили. "Назва ми поки не обговорювали, але я особисто вважаю, що до слів "Фронт змін" потрібно додати або "республіканська партія", або "демократична партія", - підкреслив він .- Якщо "Фронт змін" на сьогоднішній момент має найбільшу привабливість в очах виборця, то було б нелогічно не звертати на це увагу".

А.Яценюк поки не коментує процес об'єднання. "Я підтверджую інформацію про те, що переговорний процес йде, але говорити про конкретні учасників майбутньої політичної сили і про якісь інші деталі на сьогоднішній день ще рано", - заявила "Комерсант-Україна" прес-секретар глави "Фронту змін" Іванна Коберник.