Парламент прийняв за основу медичну реформу
За основу документ після ряду невдалих голосувань підтримали 227 депутатів Ради
Верховна Рада України підтримала у першому читанні законопроект №6327 "Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів", передає кореспондент РБК-Україна.
За основу документ після ряду невдалих голосувань підтримали 227 депутатів Ради.
Документом планується створити ефективний механізм фінансування надання медичних послуг і лікарських засобів за рахунок бюджетних коштів для забезпечення збереження та відновлення здоров’я населення України.
Обсяг медичних послуг та лікарських засобів, вартість яких покривається державними гарантіями та ступінь покриття, закріплюється на рівні закону в державному гарантованому пакеті.
В межах державного гарантованого пакету держава гарантуватиме повну оплату за рахунок коштів державного бюджету необхідних медичних послуг та лікарських засобів на екстреному, паліативному та первинному рівні, та частково на вторинному (спеціалізованому) та третинному (високоспеціалізованому) рівні, наданих постачальниками медичних послуг. При цьому компонент медичної допомоги на всіх рівнях завжди буде оплачуватись державою у повному обсязі.
Для забезпечення можливості прогнозувати обсяг витрат на охорону здоров’я Кабінет міністрів України щорічно затверджує конкретний перелік послуг та лікарських засобів, які входять в гарантований пакет.
Право на гарантії мають, не залежно від будь-яких додаткових критеріїв, мають:
- всі громадяни України,
- іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають на території України (крім тих, що не є платниками податків в Україні), та
- особи, яких у встановленому порядку визнано біженцями чи такими, що потребують додаткового захисту.
Пацієнти можуть отримати медичні послуги та лікарські засоби повністю або частково за рахунок коштів державного бюджету в закладах охорони здоров'я будь-якої форми власності та у фізичних осіб-підприємців, що одержали ліцензію на здійснення господарської діяльності з медичної практики, та уклали договори про медичне обслуговування населення. При цьому компонент медичної допомоги у складі необхідного лікування завжди буде покриватись державою.
Запропоновані зміни дозволять залучити до надання медичних послуг за рахунок бюджетних коштів заклади охорони здоров’я недержавної форми власності та фізичних осіб-підприємців, що має позитивно відобразитись на якості надання медичних послуг.
Фінансування наданих медичних послуг та лікарських засобів здійснюється за затвердженими тарифами (тарифом покриття та тарифом співоплати), які є єдиними для всієї території України.
Також запроваджується реімбурсація вартості рецептурних лікарських засобів відповідно до призначення лікаря, що включені до деталізованого опису.
Фото: підсумки голосування
Створення єдиного національного замовника
Єдиний національний замовник безпосередньо виконуватиме функції єдиного національного замовника медичних послуг і лікарських засобів, забезпечуватиме цільове використання бюджетних коштів та контролюватиме добросовісне виконання постачальниками договорів про медичне обслуговування населення.
Наголошується, що утворення єдиного національного замовника є вкрай важливим з огляду на необхідність усунення корупційних ризиків.
Планується, що новий механізм фінансування буде запроваджено поступово, на первинному рівні вже з 2018 року, на інших рівнях - до 2020 року.
Очікується, що в результаті запровадження нової моделі фінансування бюджетні кошти на фінансування охорони здоров'я будуть спрямовуватись на оплату конкретних медичних послуг та лікарських засобів, наданих пацієнтам, а не на утримання інфраструктури закладів охорони здоров'я.
Медобслуговування учасників АТО
Проект Закону також передбачає:
- повну оплату за рахунок коштів державного бюджету медичних послуг і лікарських засобів передбачених деталізованим описом, для осіб які стали інвалідами внаслідок поранення, контузії або каліцтва, одержаних під час безпосередньої участі в АТО, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах АТО у період її проведення, особам, які зазначені в пунктах 11-14 частини другої статті 7 закону "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту";
- повну оплату за рахунок коштів держбюджету медичних послуг і лікарських засобів, передбачених деталізованим описом, які необхідні для лікування поранень, контузій або каліцтв, отриманих особами, переліченими у пунктах 9-20 частини першої статті 6 закону "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", у бойових діях при безпосередній участь в АТО, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах АТО у період її проведення.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що усі конфліктні пункти медреформи будуть виправлені до другого читання законів.