Парламент Індії схвалив масштабну програму по боротьбі з голодом
Верхня палата парламенту Індії прийняла закон, що забезпечує дешеві продукти харчування для людей, які знаходяться за межею бідності, а це 67% населення (що становить приблизно 800 млн осіб). Про це повідомляє агентство Associated Press.
Законопроект, який повинен бути підписаний президентом країни для набуття чинності, передбачає закупівлю 62 млн т продуктів харчування (переважно рису) кожен рік, і був запропонований правлячою партією країни. Раніше, 26 серпня, він був схвалений нижньою палатою парламенту.
Цей захід охопить 75% індійців, які живуть у сільській місцевості і половину міського населення. Продовольчий пакет включатиме 1 кілограм рису на 3 рупії, пшеницю на 2 рупії і просо на 1 рупію.
Критики вважають, що популістська ініціатива, спрямована на завоювання "передвиборних очок", швидко призведе до виснаження бюджету. У свою чергу прихильники програми зазначають, що вона буде сприяти скороченню бідності і голоду в Індії. Нагадаємо, що на країну припадає приблизно третина бідного населення всього світу.
Індійська влада представила законопроект про продовольчу безпеку у минулому місяці. Витрати на нього становлять 1,3 трлн рупій (23,9 млрд дол.) щорічно. Цю програму вже називають однією з наймасштабніших акцій по покращенню добробуту населення.
Незважаючи на вражаючий економічний ріст в останні роки, Індія досі бореться з проблемою гострої нестачі продовольства. У країні більше дітей недоїдають, ніж де-небудь ще.