Пара Римський посилить нагляд за фінансовими операціями Банку Ватикану
Папа Римський Франциск видав указ про посилення нагляду за фінансовими операціями Банку Ватикану, повідомляє BBC.
В указі йдеться, що цей захід спрямований на посилення боротьби з корупцією та відмиванням грошей, а також на запобігання фінансування тероризму.
У червні глава Римсько-католицької церкви заснував комісію з перевірки діяльності Банку Ватикану, який офіційно називається Інститутом релігійних досліджень.
На адресу цієї організації, яка є одним з найбільш непублічних банків світу, висловлювалися звинувачення в корупції і неефективній роботі.
Минулого місяця Ватикан заморозив рахунки одного високопоставленого священнослужителя, якого запідозрили у причетності до відмивання грошей.
Так, наприкінці червня фінансова гвардія Італії, що веде розслідування відносно Банку Ватикану, заарештувала перших підозрюваних в причетності до шахрайських і корупційним операціях. За грати потрапив, зокрема, єпископ Салерно Нунцій Скарано.
Заарештовано були також брокер Джованні каренції і співробітник італійських спецслужб Маріо Зито. Усіх трьох звинувачують у причетності до незаконного ввезення в країну 20 млн євро на борту прибув з Швейцарії літака, обслуговуючого уряд Італії.
Влада Італії звинувачує фінансові структури Ватикану в потуранні відмиванню грошей і недотриманні протидіють цьому загальноєвропейських норм. З 1 січня 2013 р. на території Ватикану були деактивовані термінали італійського представництва Deutsche Bank, який здійснював операції з розрахунку банківськими картами в Ватикані. Банк Італії призупинив у тому числі і платежі, які проходили в рахунок оплати квитків у всесвітньо відомі музеї Ватикану. Пізніше експерти оцінили втрати, які поніс через бойкот бюджет Святого Престолу, в 1 млн євро на місяць.
Раніше Папа Римський Франциск прийняв рішення про створення особливої комісії, яка повинна буде проаналізувати діяльність Банку Ватикану і представити понтифіку доповідь про його правовий та фінансовий стан.
Банк Ватикану, офіційно відомий під назвою Інституту релігійної діяльності, була створена у роки Другої світової війни для управління рахунками релігійних орденів, кардиналів, єпископів і священиків. Банк вважається одним з найбільш непрозорих фінансових інститутів у світі. Напередодні в Банку Ватикану заявляли про намір позбутися іміджу "офшору".