ua en ru

Палата представників Конгресу "заморозила" держборг США

Палата представників Конгресу США проголосувала за призупинення дії ліміту державного боргу до березня 2015 р.

Палата представників Конгресу США проголосувала за призупинення дії ліміту державного боргу до березня 2015 р. Рішення було прийнято без висунення додаткових умов за бюджетними видатками, чого домагався Президент США Барак Обама і демократи в Конгресі, передає "Росія 24".

"За" відповідний законопроект проголосував 221 депутат, "проти" - 201. Як і очікувалося, багато республіканців не стали підтримувати спікера палати представників Джона Бейнера, оскільки вимагали більш активного скорочення державних витрат.

Крім цього, частина законодавців незадоволена відмовою від вимог скасування виплат ветеранам бойових дій.

Деякі сенатори вважають, що республіканці і демократи мають об'єднатися, щоб "припинити рити боргову яму дедалі глибше".

Зараз законопроект має розглянути Сенат, але проблем з ухваленням документа бути не повинно, оскільки верхня палата контролюється демократами.

Проблему держборгу необхідно вирішити до 27 лютого, оскільки до цього дня у відомства залишиться тільки 50 млрд дол.

Бюджетне управління Конгресу США минулого тижня повідомило, що дефіцит бюджету цього року буде на мінімальному рівні із 2007 р., оскільки сильне економічне зростання приведе до збільшення податкових надходжень.

Показник складе в поточному фінансовому році 514 млрд дол., або 3% ВВП. У 2013 р. дефіцит склав 680 млрд дол.

Нагадаємо, 30 вересня 2013 р. у США стався shutdown - федеральний уряд США частково припинив свою роботу, оскільки республіканці і демократи не змогли домовитися щодо параметрів бюджету на фінансовий рік, що розпочався 1 жовтня 2013 р.

На роботу протягом 16 днів не могли вийти понад 1 млн держслужбовців. Не працювали не тільки міністерства та відомства, але також музеї, національні парки. Самі американці стикнулися із затримками в отриманні різних довідок і документів.

Часткове припинення діяльності уряду скоротило квартальне зростання економіки США на 0,25 п.п. і обійшлося у втрату 120 тис. робочих місць у жовтні, заявив головний економічний радник Президента Обами.